توسعه دهندگان این پروژه خاطرنشان کردند که استقرار RSS3 ممکن است 6 تا 8 ماه طول بکشد.

Really Simple Syndication (RSS)، اولین پروتکل توزیع اطلاعات که به طور گسترده در سراسر اینترنت مورد استفاده قرار گرفت، قرار است با یک پروتکل پردازش اطلاعات غیرمتمرکز به نام RSS3، روی Web3 اجرا شود.

در یک وایت پیپر فنی  که روز دوشنبه منتشر شد، RSS3 برنامه هایی را برای انتقال به روز رسانی فید اینترنتی محبوب خود به Web3 ارائه کرد. RSS3 به هر موجودیت یک فایل RSS3 ارائه می دهد که به عنوان داده منبع عمل می کند و به طور مداوم به روز می شود. سپس فایل داده منبع می تواند به عنوان مجموعه ای از تمام فعالیت های سایبری مورد استفاده قرار گیرد، که سپس می تواند برای ساخت رسانه های اجتماعی، شبکه های محتوا، بازی ها و سایر برنامه های کاربردی داده محور استفاده شود. داده‌های منبع می‌توانند بر روی اینکه کدام اطلاعات پخش شوند و کدام اطلاعات خصوصی نگه داشته شوند، کنترل داشته باشند.

RSS یک فایل فید حاوی خلاصه‌ای از به‌روزرسانی‌های یک وب‌سایت است، که معمولاً در فهرستی از مقالات با لینک‌های بالا قرار دارد. این فایل‌های فید قرار بود غیرمتمرکز باشند و نقش کلیدی در تبادل اطلاعات در سراسر اینترنت داشتند. با این حال، انحصار ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب متمرکز منجر به ایجاد RSS3 غیرمتمرکز شده است.

مقاله رسمی اشاره کرد که ایجاد یک پروتکل پردازش اطلاعات غیرمتمرکز از ابتدا یک کار کاملاً پیچیده است و ممکن است شش تا هشت ماه دیگر برای ساخت گره‌های RSS3 طول بکشد. توسعه دهندگان نیز در حال ساختن یک سیستم DAO هستند، اما معتقدند تمرکززدایی واقعی زمان می برد.

تیم توسعه با اتریوم، Arweave، Polygon، BSC، Arbitrum، Avalanche، Flow و xDAI برای اجرای پروتکل در شبکه‌های غیرمتمرکز مختلف همکاری کرده است.

تیم پشت پروتکل غیرمتمرکز تا کنون دو دور تأمین مالی را بسته است که در آن شرکت‌هایی مانند Coinbase Ventures، Dapper Labs، Dragonfly Capital، Fabric Ventures و چندین شرکت دیگر مشارکت داشتند.