سال 2021 آمد و بدون اینکه هند لایحه تنظیم مقررات رمزنگاری مورد انتظار را دریافت کند، گذشت. با این حال، اکنون بسیاری امیدوارند که بودجه جزئیات بیشتری در مورد نحوه مالیات بر دارایی های رمزنگاری شده توسط مقامات دولتی هند ارائه کند.

یک نظرسنجی توسط روزنامه ملی هند تایمز آف ایندیا و شرکت خدمات تجاری دیلویت، اطلاعات بیشتری را در مورد اینکه چگونه مقررات بر تصمیم‌گیری‌های هندی‌ها در زمینه رمزنگاری تأثیر می‌گذارد، نشان داد.

هند احساس صعودی دارد؟

دو نکته اصلی برای خوانندگان وجود دارد. اول از همه، از 1800 پاسخ‌دهنده ، حدود 55.2 درصد قصد دارند به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ادامه دهند در حالی که 26.8 درصد دیگر در صورت شفافیت بیشتر مقرراتی به آنها خواهند پیوست. در مرحله بعد، توجه به این نکته مهم است که 77.4 درصد از پاسخ دهندگان مایلند سرمایه گذاری های رمزنگاری مانند معاملات اوراق بهادار و/یا سرمایه گذاری ها مشمول مالیات شوند.

با این حال، آنچه قطعاً نشانه صعودی به نظر می رسد این است که کمتر از 10 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی خواهان ممنوعیت رمزنگاری هستند. حدود 62 درصد از شرکت‌کنندگان خواستار دستورالعمل‌های واضح‌تر بودند در حالی که تقریباً 30 درصد خواهان افزایش محبوبیت کریپتو هستند. گفته می‌شود، بیشتر سرمایه‌گذاران از قوانین مالیاتی اعمال شده در کریپتو آگاه نیستند . بیش از چند سرمایه‌گذار منتظرند ببینند که آیا بودجه آتی هند شامل مقررات جدید رمزنگاری می‌شود یا خیر. با این حال، سیدهارت سوگانی، بنیانگذار کریباکو، نظارت بر پروژه کریپتو و بلاک چین فکر نمی‌کرد که یک صورت‌حساب کریپتو در حدود اول فوریه ظاهر شود

سوگانی در صحبت با AMBCrypto خاطرنشان کرد که کابینه هند هنوز هیچ لایحه‌ای را تصویب نکرده است، به این معنی که احتمال کمی وجود دارد که یک لایحه کریپتو به زودی به پارلمان برسد. با وجود آن، سوگانی پیشنهاد کرد که دولت ممکن است سردرگمی مربوط به مالیات ها را برطرف کند و این ممکن است شامل دستورالعمل هایی در مورد سرمایه گذاری های رمزنگاری شود. در مجموع، به نظر می‌رسد که دولت هند وقتی پای قوانین رمزنگاری به میان می‌آید، در حال انجام این کار است و رویکردی کند برای معرفی قوانین اتخاذ می‌کند. از طرف دیگر، بانک مرکزی هند به طور فعال در توسعه دو CBDC مشارکت دارد. همچنین در حال بررسی شرایط امنیتی برای صدور همین است.

در حالی که نظرسنجی Times of India x Deloitte نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هندی نسبت به سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری و مقررات خوش‌بین هستند، این با نظرسنجی دیگر کمی در تضاد است.

نتایج یک نظرسنجی YouGov با 1225 نفر گزارش کرد، داده‌ها نشان می‌دهد که مخالفت با «کریپتوکارنسی و مقررات لایحه ارز دیجیتال رسمی 2021» در میان افرادی که دارای رمزنگاری هستند در مقایسه با کسانی که این کار را ندارند بیشتر است (52٪ در مقابل 28٪).