نظرسنجی جدید گالوپ به رئیس جمهور السالوادور، بوکله، 85% رتبه تایید می دهد – به لطف آزمایش بیت کوین

رئیس جمهور نایب بوکله در نظرسنجی گالوپ موفق به کسب 85 درصد محبوبیت شده است.

بوکله رئیس جمهور پیشرو آمریکای لاتین است و در مرکز همه اصلاحات اقتصادی است که او آغاز کرد و بیت کوین نقش مهمی را ایفا کرد.

السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است و تقریباً شش ماه بعد، این کشور در حال درو کردن مزایای این حرکت است.

مردم السالوادور در یک نظرسنجی از رئیس جمهور بوکله استقبال کردند. امتیاز 85 درصد او را از دیگر رهبران آمریکای لاتین برتری می دهد.

Bukele جلوتر از بسته است

سی آی دی گالوپ در ماه فوریه نظرسنجی انجام داد تا درک عمومی رهبران آمریکای لاتین را مشخص کند و نتایج آن مشخص است. نایب بوکله از السالوادور با امتیاز 85 درصد در صدر جدول قرار دارد و لوئیس ابیندر از جمهوری دومینیکن در رتبه نخست قرار دارد. رتبه دوم با 70 درصد.

منبع: CID Gallup

در توییت CID Gallup آمده است : “رییس جمهور سالوادور، نایب بوکله، بهترین رئیس جمهور در میان یازده کشور آمریکای لاتین از مکزیک تا پرو است.” بوکل این توییت را با بیش از 3 میلیون دنبال کننده خود در حالی که پیام های تبریک پخش می شد به اشتراک گذاشت.

در مرکز افکار عمومی مثبت که بوکله از آن برخوردار است، اصلاحات اقتصادی است که کشور طی 12 ماه گذشته از آن برخوردار بوده است. در سال 2021، تولید ناخالص داخلی السالوادور در مقایسه با -7.9 درصدی که در سال 2020 متحمل شد، دو رقمی افزایش یافت. پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی در سپتامبر 2021 نقش مهمی در ارقام مثبت اقتصاد داشت.

هزینه های حواله به لطف بیت کوین به صفر رسید و بخش گردشگری رشدی را ثبت کرد، زیرا حداکثری گرایان بیت کوین در کشور به زیارت هجوم آوردند. اعلام اوراق قرضه 1 میلیارد دلاری بیت کوین باعث جذب سرمایه به کشور می شود و راه اندازی موفقیت آمیز استخراج بیت کوین از طریق انرژی زمین گرمایی سهم منصفانه آن را بر رشد اقتصادی کشور اضافه کرده است.

تقدیر از صندوق بین المللی پول

از زمانی که السالوادور تصمیم خود را مبنی بر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی اعلام کرد، صندوق بین المللی پول بزرگترین منتقد السالوادور بوده است. پس از یک سری هشدارها، صندوق در گزارشی اشاره کرد که اقتصاد کشور به شدت در حال بازگشت است و مزایای فراگیری مالی را که طبقه دارایی ارائه می کند، شناسایی کرد.

با این حال، صندوق بین المللی پول همچنان در مورد خطرات رمزنگاری برای اقتصاد سالوادور هشدار داد. صندوق بر این باور است که نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال می تواند جریان سرمایه را در بازارهای نوظهور بی ثبات کند و برای سیاست گذاران مشکل ایجاد کند.

السالوادور از زمان تصمیم گیری برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز، دارایی بیت کوین خود را از طریق استراتژی خرید کاهش داده است. تا به امروز، این کشور دارای 1801 بیت کوین به ارزش حدود 70 میلیون دلار است، و Bukele ادعا می‌کند که این خرید را انجام می‌دهد.