BIT

به صورت روزانه، همه چیز تغییر می کند و با محو شدن اخبار قدیمی، اخبار و سرمایه گذاری ها ظاهر می شوند. نام‌های قدیمی‌تر در امور مالی، مانند MasterCard، اکنون راه‌های جدیدی برای ارتباط با آینده پیدا می‌کنند. در طی یک جلسه جامعه سرمایه گذاری که در 10 نوامبر توسط مسترکارت برگزار شد، اعلامیه و طرحی ارائه شد که یک فشار در جهت اقتصاد آینده برای شرکت است، به ویژه در مورد ارز دیجیتال.

مسترکارت: زمینه های جدید برای پاهای قدیمی

در این طرح، مسترکارت موارد خاصی را مورد بحث قرار داد که به جامعه رمزنگاری کمک می‌کند تا به جلو حرکت کند و به مردم این امکان را می‌دهد که احساس امنیت بیشتری در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال داشته باشند. این شرکت گفت که تمرکز بر روی «فعال‌سازی رمزنگاری» است که شامل هزینه‌ها، پول نقد و پاداش‌های ارز دیجیتال و همچنین امنیت کریپتو، خدمات هویتی و دسترسی به شبکه است. این اتفاق همچنین شامل قابلیت همکاری، استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می شود که همه این موضوعات اخیراً به طور فزاینده ای در کریپتو مطرح شده اند.

مدیران ارشد مسترکارت بر این باورند که جریان‌های پرداخت رمزنگاری، از جمله حواله‌ها، مالی متمرکز (TradeFi) و مالی غیرمتمرکز (DeFi) حجم خالص جدیدی را برای شرکت نشان می‌دهد. این موضوع توسط مشارکت‌های اخیر در منطقه آسیا و اقیانوسیه تأکید می‌شود که به مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها در سراسر منطقه اجازه می‌دهد کارت‌های اعتباری، بدهی و پیش‌پرداخت مسترکارت متصل به رمزنگاری را دریافت کنند.

MasteCard در اواخر اکتبر گفت که این شرکت در حال کار با پلتفرم دارایی دیجیتال Bakkt است تا به بازرگانان و بانک‌ها در ایالات متحده اجازه دهد تا ارزهای دیجیتال را در پیشنهادات خود بسازند، و اکنون ما شاهد برخی از جنبه‌های اجرایی این عملیات هستیم. این خبر می‌تواند روی افرادی که وارد دنیای کریپتو می‌شوند تأثیر بگذارد، زیرا برخی معتقدند که الهام بخش دیگر شرکت‌های بزرگ برای مشارکت خواهد بود.  Visaرقیب مسترکارت امسال نیز ابتکاراتی در این فضا انجام داده است.

ذهن یک مستر کارت

معاون اجرایی مسترکارت،  Rama Sridharگفت که «با همکاری این شرکا که به همان اصول اصلی که مسترکارت عمل می کند، پایبند هستند – اینکه هر ارز دیجیتالی باید ثبات، انطباق با مقررات و حفاظت از مصرف کننده را ارائه دهد – مستر کارت در حال گسترش امکاناتی است که با ارزهای دیجیتال امکان پذیر است تا حتی به مردم ارائه دهد. انتخاب بیشتر و انعطاف پذیری در نحوه پرداخت آنها».

این مشارکت ها و گسترش پشت سر آنها می تواند یک فشار بزرگ برای طرف های درگیر باشد. مستر کارت اکنون می تواند به پایگاهی از افرادی که تنها از ارزهای رمزنگاری شده برای خرید آنلاین استفاده می کنند و همچنین دارندگان سکه هایی که مایل به تضمین سود بیشتر هستند، استفاده کند.

ما دقیقاً نمی دانیم که اینها چه زمانی وارد عمل می شوند، اما پس از اعلام عمومی مانند این، می دانیم که احتمالاً در سال آینده یا بیشتر خواهد آمد.