نقل و انتقالات eth ساده 180000 Eth دیگر را از گردش حذف کرده است، در حالی که Uniswap صرافی غیرمتمرکز 220000 Eth را سوزانده است.

توکن‌ها نیز به این کاهش عرضه کمک می‌کنند که می‌تواند به‌عنوان نوعی بازخرید عمل کند، با استیبل‌کوین‌های USDt و USDc که مجموعاً 120000 Eth را می‌سوزانند.

سپس MetaMask وجود دارد، کیف پول مرورگری که هم مبادله و هم تراکنش های ساده را انجام می دهد و فقط 40000 می سوزاند. نشان می دهد که آنها آنقدر که تصور می شود غالب نیستند زیرا اکثریت قریب به اتفاق انتقال های ساده خارج از MetaMask انجام می شود.

StrongBlock، یک گره کمتر شناخته شده به عنوان سرویسی که اخیراً فروش NFT داشته است، همچنین یکی از بزرگترین رایترها با نزدیک به 30000 eth تاکنون است.

این سوزاندن مداوم به این معنی است که هر چه تقاضا برای شبکه اتریوم بیشتر باشد، تقاضا برای خود eth بیشتر می شود زیرا عرضه بیشتر کاهش می یابد.

بنابراین آن را تبدیل به یک سود سهام خودکار و راهی برای ارزش گذاری eth به معنای سنتی تر می کند.

شرکت ها معمولاً 10 برابر درآمد سالانه یا 100 برابر سود آنها ارزش گذاری می شوند، که این سود بیشتر از درآمد است که ارزش بازاری یک تریلیون دلاری را به آنها می دهد.

این رقم از هم اکنون به 3 برابر یا قیمت 10000 دلار برای هر سکه تبدیل می شود که بالاترین قیمت آن تا کنون حدود 5000 دلار بوده است.

از آنجایی که به نوعی سود اتریوم در حال حاضر 10 میلیارد دلار در سال است، و اگر شما سهام داشته باشید، ممکن است سودهای بیشتری را در حدود 5 درصد در سال در اتریوم دریافت کنید.

بنابراین به دلیل داشتن سود و سود تقسیمی که با نرخی وابسته به تقاضای شبکه به دارندگان دارایی داده می شود، این دارایی با بازده و در نتیجه بهتر از طلا است.

چنین درآمدی فراتر از انتظارات بوده است، زیرا ما فکر می‌کردیم که 1 میلیارد دلار در هر سه ماهه خواهد بود. درعوض، ما تقریباً 1 میلیارد دلار در ماه هستیم، یک تفاوت نسبتاً بزرگ.

با این حال، در چشم انداز، این سوال وجود دارد که با توجه به محدودیت‌های ظرفیت، چقدر بیشتر می‌تواند رشد کند، که پاسخی در حال توسعه است که به سرعت عرضه و پذیرش لایه‌های دوم بستگی دارد.

بنابراین، هر گونه رشد در سطح فنی احتمالاً طی ماه‌ها و 2 تا 3 سال تدریجی خواهد بود، اما به نظر می‌رسد حتی در ظرفیت کنونی eth همانطور که با این سطوح سوزان اندازه‌گیری می‌شود کمتر از ارزش‌گذاری شده باشد.