شبکه بیت کوین ( BTC ) تا تاریخ 12 فوریه 2022، بالاترین نرخ هش 248.11 میلیون TH/s را به ثبت رسانده است که اکوسیستم غیرمتمرکز را از طریق شبکه رو به رشدی از ماینرهای BTC جهانی ایمن می کند.

نرخ هش با قدرت محاسباتی مورد نیاز تجهیزات کامپیوتری ماینر برای تایید تراکنش مرتبط است. افزایش اخیر در نرخ هش شبکه BTC با بازدارندگی بازیگران بد از تایید تراکنش های تقلبی، امنیت بیشتر در برابر حملات را تضمین می کند.

نرخ هش بیت کوین در سال گذشته منبع: YCharts

همانطور که در تصویر بالا مشهود است، نرخ هش شبکه تنها در یک روز 31.69% – از 188.40 EH/s به 248.11 EH/s – افزایش یافت. علاوه بر این، سطح نرخ هش شبکه بیت کوین در سال گذشته 54.33 درصد افزایش یافته است.

پیش از این، ممنوعیت کلی استخراج و تجارت کریپتو توسط چین به نگرانی‌هایی در مورد امنیت شبکه بیت‌کوین منجر شد، زیرا این کشور آسیایی تا ژوئن 2021، 34.25 درصد از کل نرخ هش استخراج بیت‌کوین را تشکیل می‌داد.

با پیدا کردن ماینرها در کشورهای دوستدار رمزنگاری، شبکه بیت کوین بهبودی شدیدی را تجربه کرد – در نهایت از بالاترین رکوردهای قبلی پیشی گرفت.

در حال حاضر، ماینرهای مقیم ایالات متحده از نظر نرخ هش جهانی شبکه بیت کوین، 35.4% بیشترین سهم را دارند.

 

تحلیل اخیر Cointelegraph در ژانویه به این نتیجه رسید که بازیگران صنعت معتقدند که نرخ هش بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد. علیرغم وحشت سرمایه گذاران ناشی از ترن هوایی قیمت BTC، کارشناسان صنعت خاطرنشان کردند که شبکه بیت کوین به طور قابل تاییدی قوی تر از همیشه شده است.

مایکل لویت، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Core Scientific، به کوین تلگراف گفت که او کاملاً پیش بینی می کند که نرخ هش جهانی BTC با سرعتی تهاجمی به رشد خود ادامه دهد. با این حال، او اشاره کرد که این رشد به حرکت رو به جلو قیمت بیت کوین و موفقیت زیرساخت های در حال ساخت بستگی دارد.