در طول موج اول کووید، بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال در ابتدا کاهش یافتند، اما بیت کوین و آلت کوین ها بعداً جای خود را پیدا کردند و به طور تصاعدی رشد کردند. بیت کوین طلا را پشت سر گذاشت تا به انتخاب رو به رشد پوشش تورم در بین موسسات و سرمایه گذاران خرد تبدیل شود. در واقع، بیماری های همه گیر نقش مهمی در پذیرش نهادی بیت کوین در آغاز سال جاری داشتند.

جدیدترین نوع کووید omicron شروع به ایجاد ترس در بازارهای سنتی کرده است و کارشناسان بازار سه ماهه سخت دیگری را برای بازارهای مالی پیش بینی می کنند.

آیا بیت کوین (BTC) می تواند بر ترس تورم غلبه کند؟

اکثر کارشناسان بازار بر این باورند که تورم همه بازارها از جمله ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال، حامیان کریپتو چیز دیگری را پیشنهاد می‌کنند، بسیاری از تحلیلگران بازار کریپتو افزایش بیت‌کوین و سایر آلت‌کوین‌ها را در سه ماهه اول سال 2022 پیش‌بینی کرده‌اند، زیرا دسامبر دوباره نزولی شد.

حتی زمانی که بازار سنتی با احتیاط کاهش پیدا کرد، بیت کوین و آلت کوین ها به محض انتشار داده های CPI دیروز بهبود سریعی پیدا کردند. قیمت بیت کوین از 47236 دلار به 49900 دلار رسید و قیمت ETH نیز بالای 4100 دلار بهبود یافت اما در پایان روز به زیر 4000 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین بالای 48 هزار دلار تثبیت می شد، اما احساسات نزولی در بازار به ویژه پس از انتشار داده های CPI غالب است. با نزدیک شدن به سال جدید، بیت کوین به دنبال تثبیت و بازیابی شتاب صعودی است.