نرخ تسلط بیت کوین (BTCD) از 16 ژانویه به سمت بالا حرکت کرده است و یک منطقه افقی مهم را در این فرآیند بازپس گرفته است.

از 18 مه 2021، سلطه بیت کوین به بالای 40 درصد منطقه پشتیبانی افقی روند. این منطقه از آن زمان تاکنون چندین بار از BTCD پشتیبانی کرده است. بازگشت از این حمایت منجر به بالاترین سطح محلی 47.72% در 20 اکتبر شد، اما بلافاصله پس از آن شروع به کاهش کرد.

در ابتدای سال 2022، BTCD در دو نوبت (دایره های قرمز) قبل از بازیابی سطح در 21 ژانویه، اندکی به زیر این ناحیه حمایتی منحرف شد.

نمودار BTCD توسط TradingView

حرکت BTCD آینده

معامله گر ارزهای دیجیتال eliz883@ یک نمودار BTCD را توییت کرد و بیان کرد که جهش فعلی می تواند قبل از یک حرکت صعودی قابل توجه باشد.

منبع: TradingView

این جهش پس از شکست BTCD از یک خط مقاومت نزولی که از زمان بالاترین 47.72 درصد فوق الذکر برقرار بود، رخ داد. در 24 ژانویه بسیار شتاب گرفت و یک کندل بزرگ صعودی ایجاد کرد. 

BTCD اکنون به ناحیه مقاومت اصلاحی فیب 0.5-0.618 نزدیک شده است که بین 43.45٪ -44.45٪ یافت می شود. 

شاخص های فنی صعودی هستند زیرا هم RSI و هم MACD در حال افزایش هستند (نمادهای سبز). RSI یک شاخص حرکت است و مقادیر بالای 50 صعودی در نظر گرفته می شود. در حال حاضر، نزدیک به حرکت بالای 70 است. به طور مشابه، MACD، که توسط میانگین متحرک کوتاه و بلند مدت (MA) ایجاد می شود، تقریبا مثبت است. 

در حالی که هر دوی اینها تحولات صعودی در نظر گرفته می شوند، لازم به ذکر است که دفعه قبل این اندیکاتورها دارای این مقادیر (نمادهای قرمز) بودند، BTCD بسیار نزدیک به بالای 47.72% خود بود که با بالای خط مقاومت نزولی همزمان بود. 

بنابراین، در حالی که به نظر می رسد احتمال دارد که BTCD بتواند به منطقه 43.45٪ – 44.45٪ برود، هنوز هم به طور بالقوه پس از رسیدن به منطقه رد می شود.

نمودار BTCD توسط TradingView

ساختار بلند مدت

نمودار هفتگی نشان می دهد که ناحیه حمایتی 40% آخرین خط دفاعی قبل از پایین ترین سطح بالقوه جدید است. شکست در زیر آن می تواند کاتالیزوری برای سقوط شدید باشد. 

هر دو MACD و RSI واگرایی های صعودی قابل توجهی ایجاد کرده اند (خط سبز). این نشان می دهد که احتمالاً یک حرکت صعودی در پی خواهد داشت.

نمودار BTCD توسط TradingView

در نهایت، هنگام اندازه گیری از اوج سال 2021، یک الگوی نزولی پنج موجی واضح وجود دارد که قبلاً تکمیل شده است. در حالی که احتمال گسترش موج پنج وجود دارد، ساختار همانطور که هست کامل به نظر می رسد.

بنابراین، هنگام ترکیب این موارد با قرائت‌های مربوط به بازه زمانی روزانه، به نظر می‌رسد که شکست نهایی از ناحیه 43.45%-44.45% محتمل‌ترین سناریو باشد.