SHO مکانیسم یا سرویسی است که از رویه‌های خاصی برای انتخاب سرمایه‌گذاران واقعی برای تامین مالی پروژه‌های رمزنگاری استفاده می‌کند. برای مثال، SHOها داده‌های زنجیره‌ای، فعالیت کاربر، وضعیت ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) و تعامل با پروژه‌های قبلی را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این مجموعه داده‌ها به انتخاب نوع سرمایه‌گذار مناسب برای یک استارت‌آپ خاص کمک می‌کنند و جامعه‌ای پیرامون پروژه ایجاد می‌کنند. اگر پروژه‌ها ضعیف عمل کنند و تیم توسعه‌دهنده نتواند آن را تحویل دهد، سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند برای بازپرداخت درخواست دهند.

مدل Public SHO از DAO Maker اولین نوآوری در نوع خود در فضای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است.

تسهیل جذب سرمایه با SHO عمومی DAO Maker

DAO Maker مشارکت در فرآیندهای جمع آوری کمک های مالی را برای مجموعه متنوعی از دارندگان رمزارز در دسترس و باز می کند. هر کاربری که فرآیند KYC را تکمیل کرده باشد و دارای رمزنگاری به ارزش ۲۵۰۰ دلار در کیف پول خود در شبکه‌های سازگار با EVM باشد، می‌تواند شرکت کند. این پلتفرم یک نمایه بر اساس فعالیت کیف پول کاربر ایجاد می کند. بنابراین، پروژه ها می توانند سرمایه گذاران را از گروه های تعیین شده مانند DeFi، NFTs، GameFi، بسته به استفاده از کیف پول انتخاب کنند.

DAO Maker Public SHO به دو بخش تقسیم می شود: خدمات “Freemium” و “Premium”. در حالی که دسترسی به اولی «رایگان» است، دسترسی پریمیوم مستلزم نگه داشتن توکن‌های $DAO است. کاربران باید حداقل 2000 توکن DAO دلاری را در DAO Vault به اشتراک بگذارند تا به نسخه Premium ارتقا دهند. کاملاً واضح است که DAOهای Premium شانس بیشتری برای برنده شدن در مناقصه و تخصیص بودجه بیشتری دارند. اما DAO Maker به طور کلی از یک سیستم تجزیه و تحلیل پیچیده روی زنجیره برای تعیین برندگان عمومی SHO استفاده می کند.

این پروتکل با استفاده از پارامترهای خاصی امتیازی را برای کیف پول هر کاربر محاسبه می کند. این پارامترها به شرح زیر است:

 

DAO Maker امتیاز نهایی هر کاربر را محاسبه می کند و به صورت پویا برنده عمومی SHO را انتخاب می کند. برندگان SHO باید 30 درصد هزینه روی توکن های خود بپردازند.

SHO میزبان 10 درصد از 10 میلیون دلاری است که هابل اخیراً از Three Arrows، Digital Currency Group (DCG)، Crypto.com و چندین مورد دیگر جمع آوری کرده است. برای پلتفرم هایی مانند CoinList، جهش اولیه به مرحله عمومی 20 تا 50 برابر است و سرمایه گذاران 2٪ از توکن ها را به قیمت 2 میلیون دلار خریداری می کنند. با این حال، DAO Maker SHO ادعا می کند که 2٪ از همان توکن ها را با قیمت بسیار مقرون به صرفه تری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. بنابراین، پلتفرم قصد دارد فضای سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی را با سرمایه‌گذارانی که زودتر در معرض توکن‌ها قرار می‌گیرند، جذب کند. DAO Maker’s Public SHO از سرمایه گذاران می خواهد که مانند Binance، DCG و Crypto.com به توکن ها دسترسی داشته باشند.

SHOs: آینده جذب سرمایه رمزنگاری

بر اساس گزارش گلکسی دیجیتال، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال بلاک چین به 32.8 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافت . با این حال، فضای سرمایه گذاری کریپتو همچنان با مشکلات ساختاری عمده ای مواجه بود. به دست آوردن سرمایه گذاران واقعی و متعهد که پروژه ای را در میانه راه به دنبال سودهای سریع رها نکنند، دشوار بود. از سوی دیگر، این خطر وجود داشت که این پروژه سرمایه گذاران واقعی را فریب دهد و به وعده ها عمل نکند.

Strong Holder Offerings (SHOs) راه حل قابل اعتمادی را هم برای سرمایه گذاران و هم برای پروژه ها برای افزایش سرمایه برای استارت آپ های کریپتو ارائه کرد. در سال 2022، پذیرش و سرمایه گذاری کریپتو نسبت به رشد 880 درصدی سال گذشته افزایش خواهد یافت و چندین استارت آپ به میدان می آیند. پروتکل‌های SHO از پلتفرم‌هایی مانند DAO Maker با تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای پیچیده خود به چشم‌انداز سرمایه‌گذاری استارت‌آپی قوی کمک می‌کنند.