رشد هزاران برابری، تبلیغات باورنکردنی در توییتر و ایلان ماسک – به این صورت می‌توانید وضعیت پیرامون «میم کوین‌ها» را که در سال گذشته در فضای کریپتو به وجود آمده است، به طور خلاصه توصیف کنید.

میم کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که نمی توانند به استفاده یا اختراع هیچ فناوری پیشرفته ای ببالند، اما در حدس و گمان روی میم های محبوب اینترنتی و سایر داستان های خنده دار عالی هستند.

اینفلوئنسرهای مختلف نقش مهمی در تبلیغ میم کوین ایفا می کنند. و برای برخی از سکه ها، اصلی ترین و مهمترین نقش، مانند Dogecoin یا Shiba Inu اتفاق افتاد، که محبوبیت، رشد انفجاری و مخاطبان خود را مدیون ایلان ماسک و توییت های تکان دهنده او هستند.

ترکیبی از ظاهر زیبا، قیمت پایین، هیاهو و تبلیغات زیاد در Tik-Tok و Reddit به یک پیروزی واقعی برای چنین پروژه هایی تبدیل شده است. اما کسانی که به اندازه کافی خوش شانس بودند که حداقل یک اشاره غیرمستقیم از تأثیرگذاران از سطح ایلان ماسک، “بالا به ماه” با سرعتی باورنکردنی دریافت کردند.

سکه های میم نقش مهم اما بحث برانگیزی در پذیرش کریپتو ایفا کرده اند: از یک طرف، آنها پول زیادی را برای افراد خوش شانسی که موفق به پریدن بر روی موشکی به ماه شدند، به ارمغان آوردند و میلیون ها تازه وارد را به بازار کریپتو آوردند. . از سوی دیگر، به دلیل نوسانات بسیار بالا و پیشینه ناپایدار چنین پروژه هایی، افراد زیادی درگیر کلاهبرداری های مختلف شدند یا حداقل بیشتر سرمایه گذاری های خود را از دست دادند.

با این وجود، به لطف تعداد زیاد افراد جدید و نقدینگی جدید، بازار به چنین مقیاس چشمگیری گسترش یافت و این فرصتی را برای ظهور و توسعه پروژه های جدید و جالب داد. بسیاری از کارشناسان موافقند که حتی در میان “مم سکه ها” نیز سکه های قابل توجه زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، Dogecoin که به عنوان یک شوخی شروع شد، اکنون توسط گروهی از توسعه دهندگان باتجربه بلاک چین پشتیبانی و توسعه می یابد که بلاک چین آن را مقیاس و بهبود می بخشند.

«همه سکه‌های میم کلاهبرداری نیستند. برخی از آنها توسط جوامع قدرتمند، سرمایه گذاران، توسعه دهندگان، کسانی که می توانند ارزش توکن را حفظ کنند، حمایت می شوند.

فقط Axie Infinity را انتخاب کنید – پروژه ای که اگرچه یک “مم” نیست، اما به لطف هجوم مخاطبان جدید در “کریپتو با چهره انسانی” در حال رشد است. یکی از نامزدهای بالقوه برای «به ماه» بعدی می‌تواند Vodka-Token باشد، پروژه‌ای بر روی زنجیره‌های بلاک چین هوشمند Polygon (Matic) / بایننس با نامی درخشان، اما شرکا و تیم نسبتاً قوی، از جمله کارمندان سابق سابق. پروژه های اوراکل، مایکروسافت سابق، مک آفی سابق و فین تک.

پروژه NFT جوان از کاربران دعوت می کند تا خود را به عنوان یک بارمن امتحان کنند، نسبت دارایی های رمزنگاری مختلف را مخلوط کنند و “کوکتل” حاصل را به شکل NFT در بازار ثانویه بفروشند. مکانیک بازی شامل مکانیسم کاهش تورم توکن VODKA است که باید رشد خوبی در ارزش آن ایجاد کند و NFT های دریافتی را می توان در 100-300٪ APY قرار داد.

علاوه بر این، در 23 نوامبر، TGE (فهرست) Vodka Token با قیمت اولیه 0.0001 دلار راه اندازی می شود، جایی که طرفداران میم کوین ها و مکانیک بازی برای کسب درآمد می توانند اولین دارندگان یک پروژه بالقوه انفجاری شوند. .

نتیجه گیری

شاید مهم ترین دستاورد میم کوین ها جذب افراد و سرمایه های جدید به این صنعت بوده است که باعث ایجاد تعدادی از بازی ها و پروژه های بلاک چین تعاملی، به ویژه بازی های NFT شده است. حداقل، دیدن پذیرش گسترده ارزهای رمزنگاری شده توسط مخاطبان بسیار خوب است. این نشان می دهد که ما بدون توجه به مسیر در مسیر درست حرکت می کنیم.