هناد حسن یک مولتی میلیونر جوان سومالیایی است که دانشگاه را رها کرد تا بر روی افزایش سود ارز دیجیتال خود تمرکز کند. او اکنون تصمیم گرفته است که می خواهد زندگی را برای بدبخت ترهای جامعه خود بهتر کند.

حسن مستقر در بیرمنگام سرمایه گذاری خود را در زمینه ارزهای دیجیتال سال گذشته زمانی که 50 دلار سرمایه گذاری کرد آغاز کرد و در عرض 3 ماه آن سرمایه اولیه کوچک را به اولین میلیون دلار خود تبدیل کرد.

در آغاز سال 2021، جوان سومالیایی در دو شغل مشغول به کار بود. در پایان هر ماه او مقداری پول به والدینش می داد و بقیه را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کرد.

بی‌بی‌سی داستان او را پوشش داد، و نقل قول زیر ایده‌ای از مسیر دیوانه‌وار میلیون‌ها نفر می‌دهد: 

آقای حسن در مورد سفر مالی خود که در سن 19 سالگی شروع شد، گفت: «پنجاه دلار سه روز بعد به 500 دلار (369 پوند) تبدیل شد.

حسن با پدر و مادرش تماس گرفت تا درباره موفقیتش صحبت کند و از او مشاوره بگیرد. حتی زمانی که او در حال برقراری تماس تلفنی نیم ساعته بود، حجم سرمایه‌گذاری‌اش دو برابر شد، بنابراین در آن زمان بود که تصمیم گرفت می‌خواهد یک میلیونر ارز دیجیتال شود. 

موفقیت شگفت انگیزی که او در اوایل زندگی به دست آورده بود به ذهنش نرسیده است. او یک مرسدس 30000 پوندی و یک آپارتمان در مرکز شهر خریده است، اما تمام. او می گوید که ترجیح می دهد ثروتش را خرج خانواده و دوستانش کند.

حسن، متولد سومالی، والدینش و پنج خواهر و برادر کوچکترش کشور را ترک کردند تا زندگی جدیدی را در بریتانیا شروع کنند. حسن 14 ساله بود که خانواده وارد بیرمنگام شدند.

به گفته پدرش عمان:

“من سعی کردم خانواده ام را به مکان بهتری بیاورم تا به آنها زندگی بهتری بدهم که در آنجا نداشتیم. زندگی ما در سومالی مانند هیچ زندگی در بریتانیا بود. جنگ ها و جنگ های زیادی در جریان بود. مکان امنی برای دیدن رشد فرزندانتان نیست.”

حسن و یکی از دوستانش می‌خواستند به جامعه خود پول بدهند، بنابراین یک صندوق رمزنگاری راه‌اندازی کردند که در آن سود همه به امور خیریه اهدا شد. این صندوق تاکنون 200000 پوند جمع آوری کرده است.

همچنین، برای اینکه بفهمد چگونه می‌تواند از مردم محلی که به آن نیاز دارند حمایت کند، او و دوستش با موسس یک گروه اجتماعی به نام Bearded Broz که از بانک غذایی Salma در اسمتویک، درست خارج از بیرمنگام حمایت می‌کند، گرد هم آمدند.

آقای حسن گفت: “این یک تجربه چشم باز است، دیدن آنچه که مردم از سر می گذرانند.” این ایده‌های زیادی به ما داده است – امیدواریم بتوانیم به افراد زیادی کمک کنیم.»

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است. پیشنهاد یا در نظر گرفته نشده است که به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد استفاده شود