به گفته جاش گربن، وکیل علامت تجاری، این شرکت ده درخواست علامت تجاری برای فضای مجازی ثبت کرده است.

این درخواست که در 4 فوریه ارسال شد، به برنامه‌هایی برای “رستوران مجازی، ارائه کالاهای واقعی و مجازی” اشاره می‌کند.

مک دونالد همچنین می‌خواهد یک «رستوران مجازی با تحویل درب منزل» راه‌اندازی کند. علاوه بر این، این رستوران «فایل‌های رسانه‌ای قابل دانلود» مانند آثار هنری، فایل‌های صوتی، فایل‌های ویدیویی و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را ارائه می‌کند.

مک دونالد در متاورژن

زنجیره ای فست فود همچنین مایل است زنجیره مک کافه خود را در برنامه های متاورز خود قرار دهد. این برند خدمات سرگرمی مانند کنسرت های آنلاین واقعی و مجازی و سایر رویدادهای مجازی را ارائه می دهد.

اگر این طرح ها روشن شود، فست فودهای زنجیره ای با دیگر برگزارکنندگان کنسرت های مجازی رقابت خواهند کرد. چنین کنسرت هایی جذاب تر و بیشتر می شوند زیرا موانع جغرافیایی را که مانع از تعامل طرفداران و هنرمندان می شود را از بین می برند. آنها همچنین هزینه های تور و حتی خطر ابتلا به ویروس کووید-19 را کاهش می دهند.

ثبت نام تجاری مک دونالد یک روز پس از ثبت درخواست مشابه توسط نانوایی ها و کافه های زنجیره ای Panera Bread صورت گرفت. این شرکت قصد دارد یک زنجیره مجازی از رستوران ها و کافه ها به نام PANERAVERSE ارائه دهد. Panera Bread مانند مک دونالد، محتوای قابل دانلود و NFT، غذاها و نوشیدنی های مجازی و فضاهای ملاقات مجازی را ارائه می دهد.

گربن گفت: «فکر می‌کنم در 12 ماه آینده هر برندی را خواهید دید که این ارسال‌ها را ارائه می‌کند. فکر نمی‌کنم کسی بخواهد بلاک‌باستر بعدی باشد و فناوری جدیدی را که در راه است نادیده بگیرد.»

رویدادهای دیگر حاکی از افزایش پذیرش متاورس، حتی در مراحل اولیه آن است. در پایان سال گذشته، با وجود مقاومت بانک مرکزی، بیش از 1300 شرکت در چین برای ثبت علائم تجاری متاورس ثبت نام کردند. غول های فناوری سیلیکون ولی اپل، متا و مایکروسافت نیز در این زمینه تلاش می کنند.

دنیای مجازی

گزارش فوریه توسط شرکت تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد که تا سال 2026، 25 درصد از مردم حداقل یک ساعت از وقت خود را روزانه در دنیای مجازی سپری خواهند کرد.

به طور متوسط، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده حدود نه ماه و نیم طول می کشد تا درخواست ها را بررسی کند. گربن، با این حال، متقاعد شده است که نه مک دونالد و نه نان پانرا در این مورد مشکلی نخواهند داشت.

علاقه به متاورز مک دونالد حدود دو هفته پس از آن رخ می دهد که این شرکت HODLers ارزهای دیجیتال را در طول کاهش اخیر به سخره گرفت. یک چیز به چیز دیگری منجر شد، و در عرض چند ساعت Grimace Coin سود زیادی به دست آورد.