بر اساس اطلاعاتی که در حال حاضر در دسترس است، به نظر می رسد NFT بخشی از “مجموعه رئیس دولت، 2022” باشد. سه لباس مهم و منحصر به فرد در این مجموعه گنجانده شده است.

کیف پولی که برنده حراج NFT شد توسط سازندگان Melania Trump NFT تامین مالی شد.

بررسی «فروش ملانیا»، یک معامله عجیب و غریب

از بلاک چین سولانا برای تولید این مجموعه استفاده شد. به نظر می رسد مردم آن را دوست دارند، زیرا نیویورک تایمز گزارش می دهد که این حراج به قیمت حدود 170000 دلار یا حدود 1800 SOL خریداری شده است.

داده های بلاک چین نشان می دهد که 473000 دلار USDC به آدرس دیگری تحویل داده شده است که سپس برخی از وجوه را به 1816 واحد سولانا تبدیل کرده است. همچنین به حساب دیگری داده شد که پس از آن برنده حراج شد.

نمایندگان بانوی اول سابق در بیانیه ای از گفتن اینکه چه کسی NFT فوق الذکر را خریده است، خودداری کردند. با این حال، آنها اظهار داشتند که ماهیت پروتکل بلاک چین “مشاهده” است.

اولین اقدام ملانیا به ارز دیجیتال این تراکنش NFT نبود. یک تصویر دیجیتالی آبرنگ از چشمان خودش یکی از NFT هایی بود که او به عنوان بخشی از سالگرد بلوک جنسیس بیت کوین معرفی کرد.

تلاش های فعلی او توسط دونالد، که منتقد سرسخت بیت کوین و به طور کلی صنعت ارزهای دیجیتال است، پشتیبانی نمی شود.

NFT و “Wash Trading”

در فضای کریپتو، فعالیت‌های ملانیا اغلب به عنوان «تجارت شستشو» نامیده می‌شود.

هنگامی که یک معامله گر عمداً یک NFT یا مثلاً یک اوراق بهادار را به منظور تغذیه اطلاعات نادرست بازار خرید و فروش می کند، به آن تجارت شستشو می گویند.

در برخی موارد، معامله گران و کارگزاران برای اجرای معاملات شستشو توطئه می کنند، در حالی که در شرایط دیگر سرمایه گذاران هم به عنوان خریدار و هم فروشنده یک NFT در یک معامله شستشو عمل می کنند.

مالیات دهندگان نمی توانند زیان ناشی از معاملات شستشو را از درآمد مشمول مالیات خود کسر کنند زیرا تجارت شستشو طبق قوانین ایالات متحده غیرقانونی است.

برای انجام معاملات شستشو، فروشنده و خریدار هر دو باید یکسان باشند.

Conmen برای تکمیل تراکنش از کیف پول استفاده می کند و مردم را فریب می دهد تا تصور کنند کالای مورد نظر تقاضای بالایی دارد.

بر اساس گزارش اخیر، تاجران Wash در سال گذشته حدود 9 میلیون دلار فروش داشته اند.

مطالعه دیگری نشان داد که بیش از 80 درصد از معاملات NFT در بازار LooksRare NFT معاملات شسته شده بودند.