از آنجایی که رمزارز همچنان در زندگی روزمره توده ها نفوذ می کند، راحتی و آزادی تازه ای را برای مکان ها و اقتصادهای ویران شده توسط تورم انبوه به ارمغان می آورد. برعکس، به نظر می‌رسد کسانی که تا حدودی راحت در کاپیتول هیل نشسته‌اند، با حضور روزافزون مالی غیرمتمرکز و توکن‌های رمزنگاری، پرهایشان را به هم ریخته‌اند.

 چگونه این مقررات می تواند به طور بالقوه بر استیبل کوین ها تأثیر بگذارد؟

یکی از راه هایی که بازار می تواند تغییر کند، شفافیت بیشتر است. در سخنرانی اخیری که در مورد پتانسیل ایالات متحده برای داشتن ارز دیجیتال بانک مرکزی خود بحث می کرد، سناتور طرفدار رمزارز، سینتیا لومیس، نسبت به صحت پشتوانه مالی استیبل کوین ها ابراز نگرانی کرد و گفت که آنها «باید 100 درصد با پول نقد پشتیبانی شوند… و این باید به طور منظم ممیزی شود.» با این حال، همه ابتکارات استیبل کوین یکسان ایجاد نمی شوند. استیبل کوین هایی مانند EURST خود را از طریق اجرای حسابرسی مناسب و در اختیار داشتن ذخایر مالی شفاف متمایز می کنند.

منشورهای بانکی OCC قبلاً به صورت مشروط برای شرکت نگهبان ارزهای دیجیتال Anchorage و صادرکننده استیبل کوین Paxos صادر شده است. منشورهای ملی برای شرکت‌های ارز دیجیتال به آنها اجازه می‌دهد تا در سراسر ایالات متحده بدون موانع بوروکراتیک در 50 ایالت، فعالیت کنند. در نتیجه، این مقررات حتی می‌تواند موارد استفاده را برای استیبل کوین‌ها گسترش دهد – خدمات رمزنگاری مانند وام‌دهی و سرمایه‌گذاری اکنون با سیستم مالی اصلی مرتبط خواهند شد. صادرکنندگان و متولیان استیبل کوین، تحت چنین منشوری، می توانند از نظر قانونی به حافظان واجد شرایط تبدیل شوند، بنابراین هرگونه تردید در مورد مدیریت کلیدهای رمزنگاری از بین می رود و راه را برای محتاط ترین سرمایه گذاران مانند سرمایه گذاران در صندوق های بازنشستگی برای ورود به این فضا باز می کنند.

علیرغم داشتن پتانسیل، همه این ایده ها ممکن است استیبل کوین ها را در جهت مثبت ارسال نکنند. رویکرد غیرقانونی که در وهله اول کریپتو و استیبل کوین ها را جذاب کرده است، در صورت دستکاری، می تواند بسیاری را از تمایل به استفاده از استیبل کوین منصرف کند. علاقه مندان به روش غیرمتمرکز انجام کارها می توانند به راحتی دارایی های استیبل کوین خود را بفروشند و آنها را به جای دیگری منتقل کنند – شاید به طور گسترده ای استفاده از استیبل کوین ها را مخدوش کنند. سپس چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا میخ‌های دارایی‌شان باعث می‌شود در حالی که توسط توده‌های مشکوک دست نخورده باقی بمانند، ارزشمند باقی بمانند؟ یا آیا انواع جدیدی از موارد استفاده و سرمایه گذاران ابتکارات استیبل کوین اقتصاد مدرن را سرپا نگه می دارند؟ زمان نشان خواهد داد.