کلاهبرداران رمزارز به 5 سال زندان محکوم می شوند

مروجین کلاهبرداری‌های آنلاین ارزهای دیجیتال اکنون در معرض خطر پنج سال زندان و حداکثر جریمه تقریباً 270000 دلاری بر اساس مقررات جدید امنیت اینترنتی امارات متحده عربی هستند که از 2 ژانویه 2022 اجرایی می‌شود.

این سرکوب ماه گذشته به عنوان بخشی از سلسله اصلاحات گسترده حقوقی رئیس جمهور شیخ خلیفه اعلام شد.

قانون جدید قوانین جرایم سایبری موجود کشور را گسترش می‌دهد تا شامل ترویج طرح‌های رمزارز سرکشی شود که توسط مقامات امارات به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

علیرغم این واقعیت که بسیاری از کشورها به طور مرتب در این زمینه هشدار می دهند، اما دولت امارات تصمیم گرفته است با اعمال مجازات های سنگین برای متخلفان از این قانون گامی فراتر بردارد. مجرمان سایبری که کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال را در اینترنت ترویج می کنند، تا 5 سال زندان و جریمه تا 1 میلیون DH (272259 دلار) در معرض خطر هستند، زیرا دولت این کشور مقررات خود را برای محافظت از ساکنان در برابر کلاهبرداری سایبری تقویت کرده است.

دکتر حسن الهایس، از طرفداران الرواد، که موارد جدید را تشریح کرد، گفت: «طبق ماده 48، ارسال آگهی های گمراه کننده یا داده های نادرست آنلاین در مورد یک محصول خاص با مجازات زندان و/یا جریمه بین 20000 تا 500000 درهم محکوم خواهد شد. شهروندان امارات در سال جاری با کلاهبرداری های رمزنگاری شده روبرو شدند.

علیرغم مقررات قوی و فضای دوستدار رمزنگاری، شهروندان امارات همچنان قربانی جرایم مالی هستند. در واقع، در نیمه اول سال 2021، مصرف کنندگان تنها در دبی حدود 80 میلیون DH را در صدها کلاهبرداری از این دست از دست دادند. پلیس امارات متحده عربی با صدور هشدارهایی به مردم در مورد تجارت جعلی ارزهای دیجیتال و طرح های سودآور پاسخ داد.

با توجه به این موضوع، دبی کوین یکی از پیچیده ترین کلاهبرداری های فیشینگ بود که شهر باید با آن مقابله کند. دارایی دیجیتال به عنوان دارایی با پشتوانه دولتی به بازار عرضه شد و سرمایه گذاران از این فرصت استفاده کردند و باعث شد ارزش آن در مدت زمان کوتاهی سر به فلک بکشد.

دیگران چندان خوش شانس نبوده اند، زیرا 9 نفر از این کشور در اوایل این ماه به دلیل کلاهبرداری از مردم از 18 میلیون DH از طریق یک طرح تجارت بیت کوین سریع به ثروتمند شدن، به ده سال زندان محکوم شدند.

وقتی صحبت از ایجاد یک چارچوب رمزنگاری جامع و فراگیر می شود، امارات متحده عربی در خط مقدم است. مرکز تجارت جهانی دبی در اوایل ماه جاری هم به عنوان یک منطقه رمزنگاری جامع و هم یک تنظیم کننده اعلام شد و به آن اجازه داد تا یک هاب عظیم برای گسترش این بخش ایجاد کند.