یک مطالعه جدید میزان پذیرش ارزهای دیجیتال در بین شهروندان ایالات متحده را برجسته کرده است، با این که دارایی های مختلف در مقایسه با روش های سنتی به گزینه های سرمایه گذاری ترجیحی تبدیل شده اند. 

طبق گزارش The State of Consumer Banking & Payments که در 25 ژانویه 2022 توسط Morning Consult منتشر شد، اکثر بزرگسالان آمریکایی با 24 درصد از سال 2021 صاحب ارزهای دیجیتال بودند.

این رقم کمی بیشتر از 23 درصد آمریکایی هایی بود که دارای گواهی سپرده هستند. قابل ذکر است، گواهی سپرده به حساب پس‌اندازی اطلاق می‌شود که مقدار ثابتی پول را برای یک دوره مشخص نگهداری می‌کند. 

در جاهای دیگر، اکثر پاسخ دهندگان با 31% دارای حساب های کارگزاری بودند در حالی که 14% دارای حساب سرمایه گذاری Robo-Aviser بودند. این مطالعه بین 23 تا 25 دسامبر 2021، در حالی که بازخورد نمونه گیری از 2200 بزرگسال ایالات متحده انجام شد. 

مالکیت محصولات مالی مختلف در نمودار ایالات متحده. منبع: مشاوره صبح

افزایش مالکیت ارزهای دیجیتال با رشد عمومی بازار در سال 2021 به رهبری بیت کوین و مجموعه ای از میم کوین ها مطابقت داشت. علاوه بر این، سال گذشته هجوم سرمایه گذاران نهادی در فضای کریپتو آغاز شد. 

شایان ذکر است که نگهداری پول در بانک و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سناریوهای متضادی را بر اساس عواملی مانند ریسک و پاداش ارائه می دهد. حساب‌های پس‌انداز بانکی بیمه می‌شوند و از نظر ارزش ثابت در نظر گرفته می‌شوند، در حالی که ارزهای رمزپایه بدون پشتوانه واضح بی‌ثبات هستند. 

کریپتو فرصتی برای کسب درآمد سریع است

با این حال، ارزهای دیجیتال در طول سال ها فرصتی برای کسب درآمد سریع ارائه کرده اند. به عنوان مثال، تنها در سال 2021، ارزش بیت کوین با وجود یک سری اصلاحات قیمت، حداقل 60 درصد افزایش یافت. 

شایان ذکر است، پس‌انداز پول در بانک در سال‌های اخیر به دلیل فضای پایین نرخ بهره در کنار تاثیر افزایش تورم مورد توجه قرار گرفته است. 

ارقام مالکیت کریپتو نیز مکمل گزارش قبلی فینبولد است که بیان می‌کرد حدود 10.2 درصد از جمعیت جهان که از اینترنت استفاده می‌کنند دارای نوعی ارز دیجیتال هستند.

در جاهای دیگر، همانطور که قبلاً گزارش شده بود، حدود 55 درصد از دارندگان کریپتو در ایالات متحده و بریتانیا به دلیل انعطاف پذیری مالی بیشتر، مایلند حقوق خود را در دارایی های دیجیتال به دست آورند. 

در مورد چشم‌انداز کلی بخش ارزهای دیجیتال، این گزارش بیان می‌کند که نرخ پذیرش احتمالاً همچنان در حال رشد است زیرا این فضا ثابت کرده است که «مد گذرا» نیست. 

علاوه بر این، Morning Consult خاطرنشان کرد که نسل جوان منجر به پذیرش فرزندخواندگی همراه با ورود مداوم نهادهای سنتی خواهد شد. 

در همان زمان، این مطالعه توصیه کرد که موسسات مالی منابع داخلی بیشتری را برای کشف فرصت‌های ارزهای دیجیتال اختصاص دهند. محققان همچنین پیش بینی می کنند که مصرف کنندگان بیشتری در مورد بخش کریپتو کنجکاو خواهند بود.