بریل هاول، قاضی اصلی این زوج، ایلیا لیختنشتاین و هدر مورگان را اعطا کرد. خانه های والدین آنها به عنوان امنیت پست شده بود. قاضی گفت: “منابع مالی آنها می تواند به راحتی برای تسهیل پرواز استفاده شود … و همه می توانند برای فرار از مسئولیت استفاده شوند.”

به نظر می رسد که لیختن اشتاین و مورگان می توانستند برای فرار آماده شوند، زیرا لیختنشتاین قبل از شیوع کووید-19 تابعیت روسیه را داشت.

دنباله ای از خرده نان های بیت کوین در ابر

هفته گذشته، وزارت دادگستری بیش از 3.6 میلیارد دلار بیت کوین شسته شده مرتبط با زوج منهتن را کشف و ضبط کرد. این زوج به‌عنوان کارآفرینان باتجربه رمزارز ظاهر شده بودند و مورگان شخصیت شخصی را با «روحیه کارآفرینی بی‌باک و طرز فکر هکر» پذیرفت.

وجوهی که گفته می شود در سال 2016 پس از حمله یک هکر به Bitfinex و سرقت وجوه از طریق 2000 تراکنش نامشروع، 70 میلیون دلار شسته شده بود. کلیدهای این وجوه در فضای ابری لیختن اشتاین یافت شد. پس از این کشف، مقامات ایالات متحده نگهبانی وجوه را در دست گرفتند. با این حال، آنها هنوز شواهدی به دست نیاورده بودند که نشان دهد این زوج در هک نقش داشته اند.

دادستان ها گفتند که اسناد هویتی جعلی روسی را در حساب ذخیره سازی ابری لیختن اشتاین برای یک مرد و یک زن پیدا کرده اند.

این زوج در آپارتمان خود در نیویورک دستگیر شده بودند. دادستان ها به این دلیل که این زوج میلیون ها دلار بیت کوین دارند و حساب های بانکی در اوکراین و روسیه دارند، به دنبال بازداشت آنها بودند.

دفاع می گوید، شواهد شرایطی است

قاضی می گوید که مورگان و لیختنشتاین ممکن است با مجازات تا 20 سال زندان روبرو شوند. او از تلاش وکلای این زوج برای در اختیار گذاشتن کلیدها به عنوان موضوعی انتقاد کرده است.

وکلای این زوج اشاره کردند که اتهامات پولشویی «بر اساس یک سری استنباطات و مفروضات شرایطی ناشی از شبکه پیچیده ای از ادعاهای ردیابی بلاک چین و ارزهای دیجیتال پیچیده است.»

سامسون انزر، یکی از وکلای این زوج، گفت که به نظر او، دولت می‌تواند از دسترسی به حساب‌های ارزهای دیجیتالی که هنوز در دسترس این زوج هستند، جلوگیری کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که این زوج در هنگام تفتیش آپارتمانشان سعی نکردند فرار کنند و از آن برای استدلال اینکه زوج در صورت آزاد شدن فرار نخواهند کرد، استفاده کردند.