مدیر ارشد مالی توییتر (CFO)، موضع انحصاری  Ned Segal’sدر مورد سرمایه گذاری بیت کوین، اینترنت را شکسته است. Segal دیروز در مصاحبه ای اظهار داشت که سرمایه گذاری پول نقد شرکت توییتر در دارایی های رمزنگاری شده از جمله بیت کوین مورد علاقه دورسی “در حال حاضر منطقی نیست”. مدیر مالی توییتر حقیقت تکان دهنده ای را در مورد سیاست سرمایه گذاری فعلی این شرکت فاش کرد و فاش کرد که توییتر ترجیح می دهد دارایی های نسبتاً پایداری مانند اوراق بهادار را به بیت کوین بسیار نوسان در ترازنامه خود نگه دارد و برای سرمایه گذاری پول شرکت در ارزهای دیجیتال، توییتر «باید سیاست سرمایه گذاری خود را تغییر دهد و مالکیت دارایی هایی را انتخاب کند که نوسانات بیشتری دارند.

علاوه بر این، Segal به نگرانی مشترک مدیران مالی در توییتر در مورد نوسانات کریپتو اشاره کرد و مدعی شد که نوسانات قیمت یکی از بزرگترین دلایلی است که آنها از کریپتو برای سرمایه گذاری های شرکتی خود استفاده نمی کنند. علاوه بر این، دپارتمان‌های مالی در چندین شرکت آمریکایی نیز موضوع نیاز به ایجاد مقررات و سیستم‌های حسابداری خاص برای دارایی‌های رمزنگاری را مطرح کرده‌اند. غول های صنعت به هیئت استانداردهای حسابداری مالی مراجعه کرده اند تا قوانینی را در مورد نحوه برخورد با دارایی های رمزنگاری شده وضع کنند.

Segal گفت: «اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال را در ترازنامه خود داشته باشیم، باید مجموعه متفاوتی از تصمیمات را بگیریم.

تضاد منافع داخلی توییتر

موضع مدیر مالی توییتر در مورد سرمایه گذاری بیت کوین برخلاف هر چیزی است که مدیر عامل، جک دورسی تاکنون از آن دفاع کرده است، و باعث گمانه زنی ها در مورد تضاد منافع داخلی در توییتر می شود. در حالی که توییتر برای مدت طولانی موقعیت خود را در بازار ارز دیجیتال حفظ کرده است، با این حال، زمانی که یک مقام مالی سیاست سرمایه گذاری ضد ارز دیجیتال را تایید می کند، جامعه در مورد هدف این پلتفرم که صدایی به صنعت غیرمتمرکز داده است گیج می شود. الان چندین سال است از معرفی ویژگی انعام بیت کوین، همراه با افت NFT آن، تا تشکیل تیم کریپتو توییتر برای گسترش دامنه دسترسی خود به «فراتر از ارزهای دیجیتال» و کار در جهت گسترش و ارتقای کریپتو، بلاک چین و سایر فناوری‌های غیرمتمرکز، پلتفرم رسانه‌های اجتماعی همیشه داشته است. حمایت خود را به جامعه کریپتو منتقل کرد.