جسی پاول، مدیرعامل کراکن، در مصاحبه‌ای با بلومبرگ فناوری گفت که علیرغم شکست این دارایی کریپتو در سال گذشته، هنوز چشم‌انداز مثبتی برای قیمت بیت‌کوین دارد.

به گزارش دیلی هودل، پاول گفت:

من هنوز نسبت به قیمتی که می دانید خوش بین هستم. بسیاری از ما فکر می کردیم که سال گذشته بیش از 100000 دلار به دست می آوریم، اما می دانید که نمی توانید این موارد را پیش بینی کنید.

پاول به تعدادی از عوامل با پیامدهای مثبت برای قیمت بیت کوین اشاره کرد، از جمله فضای اقتصادی که موارد استفاده از ارزهای دیجیتال را اثبات می کند. او خاطرنشان کرد که تورم از دهه 1980 به بالاترین حد خود رسیده است و قیمت مواد غذایی نشان دهنده افزایش حتی بیشتر است. در مقایسه با عقب ماندگی دلار و سایر ارزهای ملی، پاول استدلال کرد که ویژگی های ذخیره ارزش بیت کوین جذاب تر می شود.

او همچنین استدلال کرد که سرکوب اعتراض‌ها و «تلاش‌های قانونی برای جمع‌آوری سرمایه» دلیل بیشتری برای باور سرمایه‌گذاران به ارزش بلندمدت بیت‌کوین ایجاد می‌کند. اظهارات پاول در پی یک رسوایی کانادایی مربوط به مبارزه کامیون داران کاروان آزادی با دریافت وجوه از طریق پلتفرم های متمرکز سرمایه گذاری جمعی مانند GoFundMe به دلیل سرکوب دولت علیه معترضان به دستور واکسن مطرح شد.

پاول استدلال کرد که بیت کوین موفق به حل “مشکلات دنیای واقعی” می شود و به مردم جایگزین هایی برای سیستم پولی فیات محدود کننده فزاینده می دهد.

او گفت،می دانید بیت کوین چیزی فراتر از حدس و گمان قیمت است. این در حال حل مشکلات دنیای واقعی است، مانند آنچه در کانادا می بینیم، جایی که شما جمع آوری کمک های مالی توسط دولت یا پلتفرم های متمرکز جمع آوری کمک های مالی بسته می شود و بیت کوین آن را دور می زند و آن را دور زده و مستقیماً پول را به مردم می رساند.

پاول در پایان گفت که بیت کوین یک رای برای آزادی است.

و دیروز، مدیرعامل کراکن این را در مورد دستورات مقامات کانادایی برای مسدود کردن رمزارزها در صرافی‌های متمرکز متعلق به کیف پول‌های مرتبط با معترضان و حامیان آن‌ها بیان کرد.