مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک در جریان کنفرانس DealBook NYT در روز سه شنبه فاش کرد که شخصاً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده و «مدتی است» به آن علاقه مند بوده است.

کوک در گفتگو با اندرو راس سورکین گفت: «من فکر می‌کنم داشتن آن به عنوان بخشی از یک مجموعه متنوع منطقی است. او اخطار داد و فوراً بدون اشاره به رمزارزهایی که روی آنها سرمایه‌گذاری کرده است، به کسی توصیه سرمایه‌گذاری نمی‌کنم.

تیم کوک توضیح می‌دهد که اپل هیچ برنامه‌ای «فوری» برای عرضه ارزهای دیجیتال ندارد

در حالی که مدیر عامل اپل سرمایه گذاری خود را در ارزهای دیجیتال تایید کرد، به نظر می رسید که نسبت به برنامه های سرمایه گذاری رمزنگاری اپل به عنوان یک شرکت بسیار مراقب است. کوک از سرمایه‌گذاری موجودی نقدی شرکت در ارزهای دیجیتال خودداری کرد و تصریح کرد که هیچ برنامه‌ای «فوری» برای راه‌اندازی پیشنهادهای مرتبط با رمزنگاری وجود ندارد. با این حال، مدیر عامل شرکت پس از افشای این موضوع که «ممکن است موارد مختلفی وجود داشته باشد که اپل به دنبال ارزهای دیجیتال است، بدون افشای هیچ برنامه خاصی، هیاهو ایجاد کرده است».

شایان ذکر است که اپل در حال حاضر هیچ محصول یا خدمات رمزنگاری ندارد. با این حال، در روزهای ابتدایی سال 2021، یک پست شغلی اپل نشان داد که واحد پرداخت اپل در حال جست‌وجوی یک فرد دارای رمزنگاری برای نظارت بر تلاش‌های ائتلاف است.

نظرات تیم کوک، مدیر عامل اپل در مورد ارزهای دیجیتال بحث‌ها را در توییتر برانگیخته است

نظرات کریپتو کوک در Dealbook بحث های توییتر را برانگیخته است. مایکل سیلر، معتقد به بیت کوین ابدی (مدیر عامل میکرواستراتژی) نیز در توییتی نوشت: «اگر اپل پشتیبانی از بیت کوین را به آیفون اضافه کند و خزانه داری را به استاندارد بیت کوین تبدیل کند، حداقل یک تریلیون دلار برای سهامدارانش ارزش خواهد داشت.»

کوک همچنین در مورد NFT ها در طول کنفرانس مورد سوال قرار گرفت. او اظهار داشت که NFTها جالب هستند، اما “مدتی طول می کشد تا به گونه ای اجرا شوند که برای افراد اصلی باشد.”

افزایش محبوبیت و استفاده از ارزهای مجازی نشان می دهد که اپل ممکن است رمزنگاری را بپذیرد

ارزهای رمزنگاری شده با افزایش محبوبیت و استفاده گسترده ای روبرو شده اند و بیت کوین امروز به رکورد بیش از 68000 دلار رسیده است. غول‌های بازار مانند تسلا و توییتر راه خود را به فضا باز کرده‌اند و به نوعی رمزارز را پذیرفته‌اند.

در اوایل سال، تسلا قبل از اینکه ماسک تصمیم خود را تغییر دهد، پرداخت‌ها را به BTC برای خودروهای خود پذیرفت. اپل نیز ممکن است به زودی به این لیست بپیوندد، اما تیم هنوز اطلاعات روشنی را فاش نکرده است.