لوید بلنکفین، مدیر عامل سابق گلدمن ساکس (NYSE: GS) اذعان کرده است که ارزهای دیجیتال در حال تکامل هستند، این تغییر نظر پس از اینکه در ابتدا نسبت به این بخش شک داشت. 

Blankfein طی مصاحبه ای در CNBC نشان داد که علیرغم اینکه بازار در حال گذراندن مرحله نوسانات بالا است، این بخش در حال بلوغ است. 

وی اظهار داشت که نمی توان تریلیون ها دلاری را که وارد بازار می شود نادیده گرفت و به اکوسیستم رو به رشد اشاره کرد.

در همان زمان، مدیر اجرایی سابق اظهار داشت که با وجود کاهش فعلی قیمت بیت کوین، ارزش پایه این دارایی برای بخش مالی عمومی مفید است. 

ارزش زیادی از دست داده است، اما در نقطه‌ای که تریلیون‌ها دلار ارزش دارد و کل اکوسیستم‌ها در اطراف آن رشد می‌کنند. البته ما مزایای انتقال آنی و کاهش ریسک اعتباری و تمامی مزایای بلاک چین را داریم. <…> چه اتفاقی می افتد؟ و من به کریپتو نگاه می کنم و این اتفاق می افتد. 

پیش از این، Blankfein از ارزهای دیجیتال انتقاد می کرد و در عین حال خواستار قوانین سختگیرانه بیت کوین و بازار عمومی بود. او وضعیت ذخیره ارزش بیت کوین را پس از ثبت افزایش قابل توجه ارزش دارایی زیر سوال برد. 

من ممکن است شک داشته باشم، اما در مورد آن نیز عمل گرا هستم. و خب حدس بزنید چی؟ من مطمئناً می خواهم یک پارو در آن آب داشته باشم. 

رشد دارایی در سال گذشته با ورود سرمایه گذاران نهادی به این بخش تقویت شد. علیرغم اصلاح قیمت فعلی، گلدمن ساکس اخیرا پیش بینی کرد که بیت کوین ممکن است بیش از 100000 دلار معامله شود. این بانک اعلام کرد که بیت کوین به گرفتن سهم بازار از طلا، ذخیره احتمالی ارزش، ادامه خواهد داد.

بیت کوین بهبودی جزئی دارد 

بیت کوین پس از معامله زیر 35000 دلار، بهبودی جزئی داشته است و ارزش آن در 24 ساعت گذشته بیش از 5 درصد افزایش یافته است. در زمان انتشار، این دارایی در 36400 دلار معامله می شد. 

نمودار قیمت 7 روزه بیت کوین. منبع: CoinMarketCap

به طور کلی، تحلیلگران بازار بر این باورند که بیت کوین برای آینده ای روشن است. همانطور که توسط Finbold گزارش شده است، Perianne Boring، مدیر عامل اتاق بازرگانی دیجیتال، پیشنهاد کرد که اصول بنیادین نشان می دهد که بیت کوین کمتر از ارزش گذاری شده است. 

پریان اظهار داشت که سرمایه گذارانی که قصد مشارکت در بیت کوین را دارند نباید نگران قیمت باشند، بلکه به دنبال عواملی باشند که به گفته او قوی تر از همیشه هستند.