کارآفرین مشهور ارزهای دیجیتال Changpeng “CZ” Zhao، مدیرعامل و موسس بزرگترین اکوسیستم ارزهای دیجیتال بایننس (BNB) خود را “فرد فروش ارزهای دیجیتال” می نامد.

 CZ  شما را وادار می کند رمزارز را به روشی ظریف بخرید

آقای ژائو در توییتر توضیح داده است که چرا خود را یکی از آن «افراد فروش ارز دیجیتال» می‌داند. او بارها تاکید کرد که هرگز از کیف هایش ارز دیجیتال نفروخته است.

با این حال، او تصریح کرد که به طور مستقیم ارزهای دیجیتال را نمی فروشد. در همان زمان، آقای ژائو افراد بیشتری را به خرید “ظریف” خود وادار می کند.

همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، چانگ پنگ ژائو اولین بیت کوین (BTC) خود را در سال 2014 با قیمت متوسط ​​600 دلار برای هر سکه خریداری کرد. او ادعا می کند که از آن زمان تا کنون نفروخته است.

او این واقعیت را در 25 فوریه 2021 فاش کرد و در مورد استناد مایکل سیلور از سرمایه گذار برجسته پیتر لینچ، نویسنده کتاب One Up on Wall Street توضیح داد :

سرمایه‌گذارانی که برای اصلاحات آماده می‌شوند یا تلاش می‌کنند تا اصلاحات را پیش‌بینی کنند، بسیار بیشتر از پولی است که در اصلاحات از دست رفته است.

کدام سکه ها در سبد CZ هستند؟

طبق برخی از مصاحبه ها، او حتی خانه خود را در شانگهای برای خرید بیت کوین (BTC) فروخت.

وقتی صحبت از تخصیص پورتفولیو به میان می آید، آقای ژائو یک ماکسیمالیست ارزهای دیجیتال است. او بارها تاکید کرد که دارایی های فیات یا املاک و مستغلات ندارد.

او عمدتاً دارای سکه های بایننس (BNB) است، در حالی که سهم قابل توجهی هنوز در بیت کوین (BTC) است.

بلومبرگ با تقریبا 100 میلیارد دلار دارایی خالص، چانگ پنگ ژائو را به عنوان ثروتمندترین فرد در بخش ارزهای دیجیتال می شناسد.