طبق جریانات هفتگی صندوق CoinShares تا 5 نوامبر، جریان ورودی از سال تا به امروز به رکورد 8.9 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. این اعداد رکورد سال گذشته 6.7 میلیارد دلار ورودی را شکسته است.

ورودی های عظیم

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که این دوازدهمین هفته متوالی جریان مثبت در محصولات سرمایه گذاری دیجیتال به مبلغ 174 میلیارد دلار در هفته گذشته است. با این جریان های بی سابقه، ارزش بازار ارز دیجیتال نیز در حال حاضر بالای 3 تریلیون دلار است.

به همین دلیل استیو کورز، رئیس جهانی مدیریت دارایی Galaxy Digital نسبت به آینده این صنعت خوش بین است. او در گفتگوی اخیر با بلومبرگ پیش بینی کرد:

“من انتظار دارم که شما تعدادی دارایی بسیار بزرگ در حوزه رمزنگاری، در شاخص سرمایه کلان ما داشته باشید.”

با این حال، او موافقت کرد که ارزش گذاری بیت کوین و اتریوم در حال حاضر قابل رقابت است. اما رشد فضا به گفته او گواه آن است. وی همچنین بیان کرد:

من فضای صندوق های رمزنگاری را به فضای صندوق های تامینی در اوایل دهه 2000 تشبیه می کنم. 850 صندوق وجود دارد – این یک آمار تکان دهنده است که مردم وسعت و دامنه آن را درک نمی کنند. “

پیشنهادات ETF

در اینجا قابل ذکر است که Galaxy Digital در حال حاضر دو شراکت برای ETFهای رمزنگاری دارد. این شامل Invesco Alerian Galaxy Crypto Economy ETF (SATO) و Invesco Alerian Galaxy کاربران بلاک چین و ETF تجارت غیرمتمرکز (BLKC) است.

گزارش قبلی تخمین زده بود که 47 درصد از مدیران صندوق های تامینی سنتی که نزدیک به 180 میلیارد دلار دارایی دارند، در واقع به ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی نگاه می کنند. بیان کرد:

86 درصد از این صندوق های تامینی قصد دارند تا پایان سال 2021 سرمایه بیشتری را در طبقه دارایی مستقر کنند.

در همین حال، طبق اطلاعیه اخیر صرافی گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE)، ETF آتی بیت کوین جدید VanEck (XBTF) نیز قرار است در 16 نوامبر به بازار بپیوندد.

با جهش موسسات در ارائه ارزهای دیجیتال، کورز مطمئن است که کارهای زیادی در پشت صحنه در چهار سال گذشته اتفاق افتاده است. او گفت :

هر مؤسسه‌ای که می‌توانید در هر عمودی به آن فکر کنید، افرادی دارند که روی این موضوع کار کرده‌اند.»

اخیرا، فیلیپ هاموند، صدراعظم سابق خزانه‌داری بریتانیا نیز در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کرد که رمزارز در تجارت «غیرقابل توقف» است. او به Yahoo Finance گفت :

این اتفاق خواهد افتاد، ما احتمالاً به نقطه‌ای رسیده‌ایم که غیرقابل توقف است.»

بنابراین، با پول نهادی، صنعت می‌تواند انتظار سرمایه‌های کلان مانند بیت‌کوین و اتریوم را داشته باشد. در سال 2021، مایکل گرونگر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Chainalysis نیز به “علاقه بی سابقه ای به ارزهای دیجیتال در بین موسسات مالی” اشاره کرد.