ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت اخیراً در مورد علاقه شرکتش به فناوری وب 3 و بلاک چین صحبت کرده است.

پیچای این نظرات را در سه‌شنبه گذشته (اول فوریه) در جریان فراخوان درآمدهای Q4 2021 Alphabet بیان کرد. طبق رونوشت فراخوان درآمد توسط The Motley Fool، زمانی که داگلاس آنموث ، تحلیلگر اینترنتی در JP Morgan، از پیچای در مورد نظراتش در مورد Web3 سوال کرد، مدیر عامل alphabet پاسخ داد:

” متشکرم. ببینید، هر زمان که نوآوری وجود داشته باشد، آن را هیجان‌انگیز می‌دانم، و فکر می‌کنم این چیزی است که می‌خواهیم به بهترین شکل ممکن از آن حمایت کنیم. وب همیشه تکامل یافته است و به تکامل خود ادامه خواهد داد. و به‌عنوان Google، ما از فناوری‌های منبع باز بهره‌های فوق‌العاده‌ای برده‌ایم، و بنابراین قصد داریم در آنجا مشارکت کنیم.

چندین زمینه مورد علاقه وجود دارد . AR در لایه محاسباتی بزرگ است. ما برای مدت طولانی در آنجا سرمایه گذاری کرده ایم، به ایفای نقش ادامه خواهیم داد. و این چیزی است که هر دو – نه فقط در لایه محاسباتی، بلکه لایه خدمات، خواه Maps، YouTube، Google Meet و غیره باشد، فکر می کنم کمک زیادی خواهد کرد.

در وب 3، ما قطعاً به بلاک چین و چنین فناوری جالب و قدرتمندی با کاربردهای گسترده بسیار گسترده تر از هر برنامه دیگری نگاه می کنیم. بنابراین به عنوان یک شرکت، ما در حال بررسی چگونگی کمک به اکوسیستم و افزودن ارزش هستیم. فقط یک مثال، تیم Cloud ما در حال بررسی این موضوع است که چگونه می‌توانند از نیازهای مشتریان ما در ساخت، انجام معاملات، ذخیره ارزش و استقرار محصولات جدید در پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی کنند. بنابراین ما قطعاً فضا را از نزدیک تماشا خواهیم کرد و تا جایی که بتوانیم از آن حمایت خواهیم کرد. “

در 27 ژانویه، CNBC گزارش داد که ” بخش ابری گوگل،  گروهی را برای ایجاد کسب و کار حول برنامه های بلاک چین، به دنبال تلاش ها برای رشد در خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی و سایر صنایع تشکیل داده است.”

ریچارد ویدمن ، رئیس استراتژی دارایی‌های دیجیتال در گوگل، به CNBC گفت که «گروه ابری قصد دارد تعداد زیادی از افراد با تخصص بلاک چین را استخدام کند.»

ویدمن اشاره کرد که “گوگل در حال بررسی انواع خدماتی است که می تواند مستقیماً به توسعه دهندگان در فضای بلاک چین ارائه دهد.” او همچنین افزود که «کارهایی وجود دارد که می‌توانیم برای کاهش اصطکاک برخی از مشتریان در رابطه با پرداخت هزینه‌های ابری متمرکز با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام دهیم».