علاقه مندان به NFT و مجموعه داران هنرهای زیبا پس از لغو حراج برای مجموعه ای از 104 کریپتوپانک که ارزش آن حدود 30 میلیون دلار تخمین زده می شود، در آخرین لحظه لغو شد.

این رویداد که توسط حراجدار معروف کالاهای خوب ساتبی برگزار می شد، در مسیر تبدیل شدن به یکی از بزرگترین حراج های NFT در تاریخ قرار داشت – تا اینکه صاحب نام مستعار مجموعه “Punk It!” ناگهان از حراج انصراف داد.

دلایل مالک CryptoPunk در پشت این حرکت همچنان نامشخص است، با این حال پس از حراج لغو شده، مالک ناشناس که در توییتر از «0x650d» استفاده می‌کند، توییتی به ظاهر بی‌پروا برای 12 هزار دنبال‌کننده‌اش ارسال کرد که «nvm، تصمیم گرفت hodl کند».

این کلکسیونر در ادامه وضعیت را روشن کرد و یک الگوی رفتاری منتشر کرد که در آن القا می‌کرد که آنها «با ناهمواری ساتبیس جریان اصلی پانک‌ها را می‌گرفتند». در حالی که این یک «کشش فرش» واقعی نبود که در آن سرمایه‌گذاران به‌طور غیرقانونی از منابع مالی محروم می‌شوند، مطمئناً ساتبی و جامعه را در تاریکی قرار داد.

هارالوبوس ولگاریس، محقق کمی برای دالاس ماوریکس، جمع آوری کننده را “دلقک” نامید.

«[0x650d] ممکن است انگیزه‌های خود را در مورد تصمیم خود برای خروج کمی واضح‌تر نشان داده باشد – انتخاب برای تمسخر هزینه‌های بالا که توسط خانه‌های حراجی مانند ساتبیز دریافت می‌شود.»

صنعت NFT در سال 2021 شاهد رشد تقریباً تصاعدی بوده است، با CryptoPunks که توسط Larva Labs ایجاد شده است و از زمان آغاز به کار بیش از 2 میلیارد دلار حجم فروش داشته است.

علیرغم این واقعیت که این اولین رویداد کاملاً متمرکز بر NFT ساتبی بود، خانه حراج استعداد خود را برای سرمایه گذاری در بازار پرسود NFT نشان داده است و تنها در سال گذشته بیش از 100 میلیون دلار در NFT فروخته است که 24 میلیون دلار آن در یک واحد رخ داده است.