پولکادات، یک چارچوب زیربنایی برای اتصال بلاک چین‌های مختلف، اولین مجموعه پاراچین‌های خود را راه‌ اندازی کرده است ، شبکه‌های فردی که به صورت موازی کار می‌کنند تا یک اکوسیستم هماهنگ و قابل تعامل ایجاد کنند.

در حدود پنج سال در توسعه، نقطه عطف پس از تکمیل پنج حراج اول پاراچین، سیستمی از وام‌های جمعی با جمع‌آوری مقادیر زیادی DOT ، رمز بومی پولکادوت، جمع‌آوری شده از جامعه مربوطه هر بلاک چین است.

 

پنج پاراچین اول که فعال می شوند Acala، Moonbeam، Parallel Finance، Astar  و Clover بر موضوعات مختلفی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، سرمایه گذاری ها و وام ها متمرکز هستند.

Polkadot توسط Gavin Wood بنیانگذار اتریوم برای حل قابلیت همکاری بین بلاک چین و انواع موارد استفاده خاص آنها طراحی شد. وود گفت، همانطور که نسخه فعلی اینترنت نیازهای مختلف را برآورده می کند، بلاک چین ها نیز باید بتوانند خدمات مختلفی را ارائه دهند.

هیچ طراحی بلاک چین واحدی برای هر مورد استفاده بهینه کار نمی کند. وود در بیانیه‌ای گفت: هر زنجیره دارای معاوضه‌هایی است که برای برخی از برنامه‌ها خوب است و برای برخی دیگر مناسب نیست. مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده وب 3 شامل بسیاری از انواع مختلف بلاک چین خواهد بود که با هم کار کنند.

 

پاراچین ها می توانند یک اسلات در زنجیره رله اصلی پولکادوت تا 96 هفته در یک زمان اجاره کنند. در نهایت، پولکادات 100 اسلات پاراچین را ارائه خواهد کرد. اسلات های بیشتری طی ماه های آینده به صورت دسته ای تخصیص خواهند یافت. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، همه این اسلات ها از طریق مزایده اسلات پاراچین تخصیص داده نمی شوند، زیرا برخی از آنها برای پاراچین های معمولی با قابلیت حاکمیت استفاده می شود.

پس از شرط‌بندی روی پولکادوت و چارچوب Substrate زمانی که بیش از دو سال پیش شروع به ساخت کردیم، نمی‌توانیم از راه‌اندازی پاراچین آکالا برای ارائه یک پلتفرم DeFi و استیبل کوین غیرمتمرکز بومی (aUSD) برای اکوسیستم پولکادوت و بته چن، یکی از بنیانگذاران Acala در بیانیه ای گفت.

 Acala معاون رشد دن ریسر از طریق ایمیل گفت که راه‌اندازی امروز راه را برای یک آمیختگی فناوری DeFi-fintech مورد انتظار با برنامه بانکی Current و همچنین طرح‌های دیگر هموار می‌کند .

به گفته CoinGecko، قیمت DOT ، دارایی بومی  Polkadot، طی 24 ساعت گذشته ثابت بوده است.