در کانادا، اوضاع برای آزادی بد به نظر می رسد. دولت مشروعیت همه پلتفرم‌های تامین مالی جمعی را با منع آنها از دادن پولی که مردم به کامیون‌داران کانادایی اهدا می‌کنند، کاهش داد. و بعد، بدتر شد.

همانطور که Greg Price از X Strategies می گوید: «معاون نخست وزیر کانادا می گوید، بر اساس قانون شرایط اضطراری، بانک ها می توانند بلافاصله حساب های بانکی را بدون حکم دادگاه مسدود یا تعلیق کنند و از مسئولیت مدنی محافظت شوند.

 

دفتر ما به زودی قوانینی را برای محافظت از آمریکایی ها در برابر این نسخه از سرقت آشکار در مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی خواهد کرد.

— وارن دیویدسون (@WarrenDavidson) 15 فوریه 2022

وارن دیویدسون به آن پاسخ داد. دفتر ما به زودی قوانینی را برای محافظت از آمریکایی ها در برابر این نسخه از سرقت آشکار در مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه خواهد کرد. و سپس، دیویدسون دلیل خود را توضیح داد . تعدادی از مردم بدون شک متوجه خواهند شد که “بیت کوین این مشکل را برطرف می کند.” این فقط در مورد خود حضانت صادق است. کریپتوهای مبتنی بر حساب دارای آسیب‌پذیری‌های مشابهی هستند.»

تاکر کارلسون، مجری جنجالی تلویزیون، ضمن تشریح وضعیت کامیون داران کانادایی ، گفت:

به عنوان مثال، تالی کوین یک سرویس سرمایه گذاری جمعی کوچک است که از بیت کوین استفاده می کند. توسط بانک ها کنترل نمی شود، این نکته است. آنها میزبان جمع آوری کمک مالی برای کامیون داران هستند. حالا چرا این جذاب است؟ هیچ کس نمی تواند پول را بدزدد. هیچ دولتی نمی تواند کسی را تحت فشار قرار دهد تا پول را تحویل دهد، زیرا دولت ها کریپتو را کنترل نمی کنند.

این فقط در مورد خود حضانت صادق است.

بنابراین، لایحه جدید وارن دیویدسون دقیقاً چه می گوید؟

بیایید با یک نقل قول مستقیم از “قانون سکه های خود را نگه دارید” دیویدسون به آن پاسخ دهیم:

“به طور کلی. – هیچ رئیس آژانس نمی تواند توانایی یک کاربر تحت پوشش را منع یا محدود کند تا – (1) از ارز مجازی یا معادل آن برای اهداف خود کاربر مانند خرید کالاها و خدمات واقعی یا مجازی برای خود کاربر استفاده کند. استفاده کنید؛ یا (2) تراکنش‌ها را از طریق یک کیف پول خود میزبان انجام دهید.»

برای روشن شدن، به گفته دیویدسون، بیت کوین و کریپتو “به عنوان جایگزینی برای ارز عمل می کنند، اما ممکن است همه ویژگی ها (از جمله وضعیت مناقصه قانونی) را نداشته باشند. وارن دیویدسون مدتی است که روی این موضوع کار کرده است، زمانی که Bitcoinist در مورد ارائه خود در کنفرانس بیت کوین 2021 گزارش داد ، ما گفتیم:

 

«سیاستمداران فقط به چند چیز اهمیت می دهند و پول یکی از آنهاست. این نماینده با اشاره به مقررات پیرامون بیت کوین گفت: «اگر این کار را به درستی انجام ندهیم، سرمایه از ایالات متحده خارج خواهد شد. به گفته وی، کنگره باید قانونی را تصویب کند و تعریف کند که “چه چیزی امنیت است و چه چیزی نیست” کشور نیاز به شفافیت بیشتری دارد.

و اگر “قانون سکه های خود را نگه دارید” تصویب شود، وضوح بیشتری خواهد داشت.

آیا وارن دیویدسون در مورد لایحه جدید چیزی گفت؟

او در یک مصاحبه اخیر انجام داد . نویسنده مقاله «قانون سکه‌های خود را نگه دارید» اینگونه تعریف کرده است: «حفاظت از توانایی خود نگهبانی و انجام تراکنش‌های همتا به همتا با منع هر آژانسی از آسیب رساندن به این حق».

— دیوید زل (@DavidZell_) 15 فوریه 2022

در آن، دیویدسون می گوید که الهام بخش او در واقع جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده بوده است:

ما کار بر روی متن را پس از آشکار شدن اینکه وزیر یلن تلاش برای محدود کردن حضانت شخصی را احیا خواهد کرد، شروع کردیم. اگر نتوانند کریپتو را متوقف کنند، می‌خواهند آن را به یک سیستم مبتنی بر حساب منتقل کنند.»

و او دلیل دقیق استفاده از اصطلاح بارگذاری شده «کیف پول خود میزبان» را به ما می گوید.

“این زبان FinCen را که مدتی است در دسترس است، می گیرد و چارچوبی را برای KYC فراهم می کند که از خود حضانت محافظت می کند.”

خوب، او از زبان دشمن استفاده می کرد، اما، چرا وارن دیویدسون در مورد KYC صحبت می کند؟ لایحه بسیار کوتاه حتی به آن اشاره نمی کند، اما، همانطور که می بینید، در ذهن نماینده کنگره است. در هر صورت، “قانون سکه های خود را نگه دارید” هنوز باید تصویب شود، که گفتن آن آسان تر از انجام آن است. صنعت کریپتو دشمنان قدرتمندی دارد و حضانت از خود مفهومی محبوب در میان آن جمعیت نیست.