بنیاد لایت کوین از راه اندازی قریب الوقوع ارتقاء Mimblewimble متمرکز بر حریم خصوصی خود خبر داده است . این ادغام به عنوان بخشی از بلوک الحاقی Mimblewimble (MWEB) ارائه می شود. محصول سال ها کار از دیوید برکت، رهبر توسعه است.

Mimblewimble برای اولین بار در اوایل سال 2019 با راه اندازی شبکه آزمایشی در اکتبر 2020 به عنوان یک بهبود برای شبکه Litecoin تبلیغ شد. اکنون که کار به ثمر رسیده است، Burkett به سرعت از مزایای آن حمایت کرد.

Burkett در بیانیه رسمی شرکت در 31 ژانویه گفت: “MWEB گام بعدی حیاتی در تکامل لایت کوین است. ” محرمانگی اختیاری که MWEB ارائه می‌کند، محافظت‌های قابل توجه و مورد نیاز را برای اقلام کوچک روزمره، حقوق و یا حتی خرید خانه به کاربر می‌دهد.

در حالی که عموم مردم به اشتباه تصور می‌کنند که ارزهای دیجیتال ناشناس هستند، اما صاحبان رمزارز می‌دانند که داده‌های زنجیره‌ای که در شبکه‌هایی از جمله بیت‌کوین و اتریوم نگهداری می‌شوند می‌توانند آزادانه توسط هر کسی مشاهده شود.

Mimblewimble یک پروتکل محافظت از حریم خصوصی است که توسط نام مستعار “تام الویس جودزور” توسعه یافته و نام آن برگرفته از طلسم بستن زبان در هری پاتر است. این شامل تعدادی فناوری است و بر مفاهیم شناور توسط گریگوری ماکسول ، آدام بک و اندرو پولسترا بنا شده است.

یک تلاش واقعی جامعه لایت کوین

چارلی لی، یکی از بنیانگذاران لایت کوین، از فرصت راه اندازی Mimblewimble استفاده کرد و از بازیکنان اصلی که در ارائه ویژگی های حفظ حریم خصوصی به شبکه نقش مهمی داشتند، تشکر کرد .

“برنامه ریزی، توسعه و اکنون فعال سازی MWEB یک تلاش واقعی جامعه بوده است، که با چندین سال کمک مالی از طرف حامیان لایت کوین در سراسر جهان آغاز شد و با فداکاری و توجه به جزئیات دیوید برکت به اوج خود رسید. لی گفت که این پروژه را رهبری کرد. همچنین شامل مشارکت‌کنندگان کلیدی مانند اندرو یانگ می‌شد که به پیشنهاد اصلی بهبود لایت کوین، بررسی‌های کد ضروری هکتور چو و تعداد بی‌شماری دیگر که گره‌های شبکه آزمایشی را ممیزی، توصیه و اجرا کردند، کمک کرد. این پروژه گواهی واقعی بر انعطاف پذیری و رشد مداوم جامعه لایت کوین است.

لی خاطرنشان می کند که در حالی که MWEB در حال حاضر منتشر شده است، کاربران ممکن است هنوز برای لذت بردن از ویژگی های حریم خصوصی کمی صبر کنند، زیرا شبکه منتظر است تا استخراج کنندگان به نسخه ارتقا یافته سوئیچ کنند.