خودروسازی لامبورگینی ، سازنده افسانه‌ای ابر  خودرو  ، با اعلام انتشار اولین مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خود که «حافظه زمان فضایی» نام دارد، دنیای دارایی‌های دیجیتال را در آغوش می‌گیرد.

طبق بیانیه مطبوعاتی لامبورگینی ، هنرمند سوئیسی، فابیان اوفنر، برای طراحی این مجموعه از NFT ها انتخاب شد، زیرا “کار او برای کشف مرزهای بین زمان، مکان و واقعیت شناخته شده است.”

در بیانیه مطبوعاتی همچنین اشاره شده است که “این پروژه از دو عنصر مختلف تشکیل شده است – یک اثر هنری فیزیکی به شکل کلید فضایی لامبورگینی و یک قطعه دیجیتال که هنوز رونمایی نشده است.”

اوفنر این را برای گفتن داشت:

چیزی که با ایجاد این پروژه به آن علاقه مند شدم، تقاطع بین دنیای دیجیتال و فیزیکی است… ماشین و اجزای آن، چیزی فیزیکی و واقعی، به چیزی دیجیتال تبدیل می شود که هرگز وجود نداشته است. و قطعه فیبر کربن، چیزی فیزیکی و ملموس، به عنوان کلیدی برای دسترسی به تجربه دیجیتالی اثر هنری عمل می کند. در هر دو مورد، دگردیسی از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال وجود دارد. “

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که «اسکن کد QR که Oefner روی فیبر کربن کلید فضایی حک شده است، پس از بازگشت از فضا، به NFT دسترسی پیدا می‌کند و خطوط بین فیزیکی و دیجیتال را محو می‌کند.»طبق گزارش The Verge، طراحی Oefner برای NFT یکی از خودروهای محبوب این خودروساز را نشان می دهد که در تاریکی فضا حرکت می کند و به اجزای سازنده آن متلاشی می شود. همانطور که توسط The Verge اشاره شده است، سبک هنری NFT لامبورگینی کاملاً در تضاد با تصاویر کارتونی محبوب سری Bored Ape است.

حراج اولین مورد از پنج NFT برنامه ریزی شده توسط لامبورگینی قرار است در ماه فوریه آغاز شود. هر حراج به مدت 75 ساعت و 50 دقیقه برگزار می شود که طبق گزارش، “زمان دقیقی است که آپولو 11 زمین را ترک کرد و وارد مدار ماه شد.”