یان ووستنفلد، اقتصاددان و محقق بیت کوین (BTC)، یکی از نویسندگان برتر خبرنامه Quicktake CryptoQuant توسط فروشنده پیشرو داده های زنجیره ای CryptoQuant، متوجه الگوی جالبی از همبستگی بین قیمت بیت کوین (BTC) و نرخ بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده شده است. .

جداسازی تمام شده است؟

طبق نمودارهای به اشتراک گذاشته شده توسط آقای Jan Wüstenfeld، در دسامبر 2021، بیت کوین (BTC) و نرخ بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده (US10Y یا TNX) ارتباط بین یکدیگر را از دست داده اند.

قیمت #بیت کوین از سال 2020 از بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پیروی کرده است. از 20 دسامبر و در بیشتر ماه ژانویه، میانگین متحرک 7 روزه هر دو متفاوت بوده است. به نظر می رسد که دلار بیت کوین ممکن است در نهایت با افزایش بازدهی پیش بیاید

به طور معمول، در این رالی صعودی، بیت کوین (BTC) از نزدیک از شاخص نرخ US10Y پیروی می کند. با این حال، در دسامبر 2021، این همبستگی از بین رفت. قیمت بیت کوین (BTC) در حال کاهش بود، در حالی که نرخ های US10Y به بالاترین سطح چند ماهه بیش از 1.8 درصد رسید.

با این حال، پس از اینکه بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح محلی خود به 32950 دلار رسید، هر دو معیار دوباره افزایش یافتند. در حال حاضر، نرخ US10Y در بالاترین سطح از جولای 2019 قرار دارد.

US10Y از اواخر جولای 2020 افزایش یافته است. با زمان چاپ، این اندیکاتور بالای 1.9 درصد باقی می ماند.

هر دو احتمالاً بالاتر خواهند رفت: اقتصاددان

کالب فرانزن، تحلیلگر بازار و اقتصاددان نیز پایان «جلوگیری» را مشاهده کرد و مطمئن است که افزایش جدید هر دو شاخص به پایان خود نزدیک نیست:

همانطور که گفتم، انتظار من برای همگرا شدن این دو متغیر، احتمالاً با دیدن هر دوی آنها بالاتر است. در آن سناریو، #بیت کوین کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

«جداسازی»، یعنی وضعیتی که بیت کوین (BTC) همبستگی خود را با برخی از دارایی های سنتی از دست می دهد، به طور گسترده به عنوان شاخصی از روند برای ارزهای دیجیتال پرچمدار استفاده می شود.

 

به عنوان مثال، چشمگیرترین مرحله آخرین رالی صعودی آن با جداسازی BTC/XAU در آگوست 2020 آغاز شد.