بیت کوین (BTC) در 20 فوریه شاهد اولین سقوط خود به زیر 38000 دلار در بیش از دو هفته بود، زیرا محرک های کلان بازارهای آخر هفته با حجم پایین را تحت تاثیر قرار دادند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که BTC/USD روز یکشنبه به دنبال تهدید تحریم‌های جدید علیه روسیه به دلیل برنامه‌های ادعایی این کشور برای حمله به همسایه اوکراین، جایگاه خود را از دست داده است.

پس از یک شنبه آرام، کریپتو پس از اظهار نظر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در مورد بلوک های مالی شرکت های روسی در صورت تشدید وضعیت، شروع به حرکت به سمت پایین کرد.

بی‌بی‌سی گزارش داد که جانسون صبح یکشنبه با اشاره به حمایت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفت که اینها از «تجارت با پوند و دلار» منع می‌شوند.

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال تنها بازارهایی هستند که دائماً باز هستند، واکنش به ترس‌های ژئوپلیتیکی در منطقه می‌تواند تأثیر منفی بیشتری را در هفته آینده با باز شدن بازارهای سنتی نشان دهد. دوشنبه در وال استریت تعطیل است.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، در توضیح این وضعیت، علاوه بر این توجه را به موضوع جاری تورم و رابطه آن با عملکرد دارایی‌های ریسک جلب کرد.

با این حال، مطابق با نظرات قبلی، او پیشنهاد کرد که در نهایت، بیت کوین می تواند از دریای تغییر در سیاست اقتصادی ایالات متحده در سال جاری سود ببرد.

«بیت‌کوین نشان‌دهنده یک هفته سخت در پیش است – تورم بعید است کاهش یابد مگر اینکه دارایی‌های ریسکی انجام دهند: بیشتر دارایی‌ها در سال 2022 در معرض کاهش جزر و مد قرار می‌گیرند، در بازگشت اجتناب‌ناپذیر بزرگ‌ترین شاخص‌های تورم در چهار دهه اخیر، اما امسال ممکن است نقطه عطف دیگری برای بیت‌کوین باشد. ،” او مشاجره کرد.

در میان معامله‌گران بیت‌کوین، بازه‌های زمانی کوتاه به همان اندازه ضعیف بودند و از دست دادن 40000 دلار بر احساسات تأثیر می‌گذاشت.

در حال حاضر نیز قادر به نگه داشتن هیچ گونه حمایتی نیست. من می‌توانم ببینم که ما در چند روز آینده 40K را دوباره آزمایش می‌کنیم، زیرا در پشتیبانی LTF هستیم، اما به طور کلی تا زمانی که برخی از سطوح مهم را دوباره نگیریم، HTF چیزی نیست که در مورد آن هیجان‌زده شویم.

در همین حال، برخی دیگر همچنان بر اهمیت 40000 دلار در تاریخچه قیمت بیت کوین تمرکز کردند.

از زمان اولین شکستن آن در سال 2021، این سطح به عنوان سکوی پرشی برای گاو نر عمل کرده است، و برای حساب کاربری محبوب توییتر Mayne، بازپس گیری باید اولین حرکت آنها باشد تا مطمئن شوند صعودی هستند.

روز یکشنبه اظهار داشت: “در طول سال گذشته 40 هزار دلار یک سطح بسیار بحرانی برای BTC بوده است. هر بار که قیمت به پایین‌تر می‌آمد و پس از آن دوباره آن را پس می‌گرفت، شاهد صعودی بزرگ به سمت صعودی بودیم. احتمالاً منطقه خوبی برای تماشا در حال حاضر است.”

در این بین، اما به نظر می رسید که ضررهای تازه همان چیزی بود که توده ها انتظار داشتند. شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده دوباره در محدوده “ترس” قرار گرفت و پس از ورود کوتاهی به “ترس شدید” تنها در چهار روز بیش از 50 درصد کاهش یافت.