پس از اینکه یک متریک کلاسیک روی زنجیره اولین واگرایی عمده خود را در چند ماه اخیر چاپ کرد، گاوها چیزی برای جشن گرفتن دارند.

بیت کوین ( BTC ) ممکن است کمتر از 40,000 دلار متوقف شده باشد، اما افزایش های این هفته به جرقه شکست قابل توجه تری برای تقویت قیمت اساسی کمک کرده است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView  نشان می‌دهند که عملکرد پایدار قیمت بیت کوین بالای 37000 دلار در این هفته باعث شده تا شاخص قدرت نسبی (RSI) از یک روند نزولی چند ماهه منحرف شود.

پس از اینکه بیت کوین در ماه فوریه از 36700 دلار به 39280 دلار رسید، همچنان فاقد شتاب لازم برای به چالش کشیدن مقاومت 40000 دلاری است.

با این حال، این ممکن است به زودی تغییر کند، زیرا یکی از معامله‌گران نشان می‌دهد که RSI اکنون از فرورفتگی خود در قلمرو «اشباع فروش» خارج شده است.

RSI به این می‌پردازد که یک دارایی در یک نقطه قیمتی با چه میزان «بیش‌فروش» یا «بیش از حد خرید» است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، از اواخر ماه نوامبر،  در حال غرق شدن بوده است ، که با افت های نادری که در سال های اخیر تنها چند بار مشاهده شده به اوج خود رسیده است.

“به نظر می رسد که همه در حال تماشای یک خط روند هستند. اما هیچ‌کس به RSI توجهی نمی‌کند… از آن روند نزولی خارج شده است!» معامله گر و تحلیلگر محبوب Crypto Ed در مورد آخرین رویدادها اظهار نظر کرد.

“قبل از اینکه فکر کنید من برای ATH های جدید فراخوان می کنم: ما هنوز از جنگل خارج نشده ایم، اما در کوتاه مدت بیشتر می بینیم.”

نمودار همراه نشان می دهد که BTC/USD در حال مبارزه برای خروج از روند نزولی خود است، در حالی که RSI در حال حاضر به طور تصوری رایگان است.

“Groundhog Year” برای قیمت BTC

با این حال، حتی بازگشت به اوج 69000 دلار تغییر عمده ای در عملکرد قیمت ایجاد نمی کند.

با بزرگ‌نمایی، داده‌ها تقریباً کل سال 2021 را به‌عنوان یک سال ادغام‌کننده برای بیت‌کوین نشان می‌دهند، با قیمت‌های فعلی تقریباً دقیقاً با دوره مشابه سال گذشته مطابقت دارد.

ما تقریباً همان قیمت #بیت کوین 365 روز پیش را داریم. به عبارت دیگر – بازار محدوده.

با این حال، برخلاف بسیاری از 12 ماه گذشته، عرضه در دسترس کاهش یافته است، با این مفهوم که هر محرک قیمتی می تواند عواقب عمیق تری داشته باشد، زیرا صرفاً BTC کمتری در آن دخیل است. انتظار می‌رود که این روند عرضه غیرنقد  در سال 2022 “بی امان”  به سمت بالا ادامه یابد .