گزارش اخیر فایننشال تایمز (FT) می گوید که متا قصد دارد پشتیبانی از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را به پلتفرم های رسانه اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام خود اضافه کند.

بر اساس این گزارش ، متا با ادغام یک بازار جدید در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار محبوب خود، به دنبال سود بردن از شور و شوق NFT است. FT می گوید که تیم ها در هر دو پلتفرم به دنبال ویژگی هایی هستند که به کاربران اجازه می دهد NFT های خود را ایجاد کرده و آنها را به عنوان عکس پروفایل نمایش دهند.

دو نفر از منابع نزدیک به پروژه گفتند متا به دنبال ایجاد یک بازار کاملاً جدید NFT است

همانطور که توسط The Daily Hodl اشاره شده است، اعلام متا پس از رقیب رسانه های اجتماعی توییتر منتشر شد که اجازه داد تصاویر پروفایل NFT را برای کاربران iOS ایجاد کند.

در آگوست 2021، دیوید مارکوس، که در آن زمان رئیس گروه F2 در فیس بوک بود، هنگامی که در مصاحبه ای به بلومبرگ گفت که این شرکت “قطعا در حال جستجوی چندین راه” برای مشارکت در دیجیتال است ، به یک بازار NFT اشاره کرد. فضای کلکسیونی:

فکر کردن به متاورس به عنوان یک محیط کاملا دیجیتالی در واقع زمانی که محصولاتی را طراحی می‌کنید که باید برای آینده مقاوم باشند بسیار مفید است. وقتی به آنچه که در متاورس مورد نیاز است نگاه می‌کنم، واقعاً حرکت یکپارچه ارزش است، و برای آن، ما به یک زیرساخت جدید، قابلیت همکاری نیاز داریم، زیرا شما می‌خواهید کیف پول‌های متعددی داشته باشید که بتوانند در یک متاورس شرکت کنند.

و من فکر می‌کنم داشتن پول قابل برنامه‌ریزی و داشتن قراردادهای هوشمند در بالای یک بلاک چین هدفمند برای متاورس تحول‌آفرین خواهد بود. زیرا اگر شما یک خالق هستید، اگر یک NFT ایجاد می کنید، ممکن است بخواهید NFT خود را اجاره کنید یا NFT خود را بفروشید، باید NFT خود را ذخیره کنید. و می‌توانید انواع مدل‌های کسب‌وکار جدید را در این زمینه فکر کنید که با زیرساخت‌های پرداخت فعلی و بدون قراردادهای هوشمند امکان‌پذیر نیست. “

FT می‌گوید که متا هنوز در مورد بازار بالقوه NFT یا برنامه‌اش برای فیس‌بوک و اینستاگرام در حال پیشرفت است، اظهار نظر عمومی نکرده است.