به تازگی گزارش Time for Trust توسط PricewaterhouseCoopers (PwC) منتشر شده است که نشان می‌دهد اقتصاددانان این شرکت نسبت به فناوری بلاک چین خوش‌بینی زیادی دارند. این تحلیل نشان می دهد که این فناوری می تواند تا سال 2030، 1.76 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند.

تاکید می کند که صنعت فراتر از بیت کوین در حال پیشرفت است و ارزهای دیجیتال تنها یک جنبه از بازار هستند. علاوه بر این، اشاره می‌کند که ثبت‌های عمومی، موافقت‌نامه‌ها و سایر سوابق همگی می‌توانند منجر به اعتماد بیشتر به سازمان‌ها شوند زیرا نیاز به واسطه‌ها را کاهش می‌دهند.

اقتصاددانان PwC انتظار دارند که اکثر مشاغل تا سال 2025 از فناوری بلاک چین استفاده کنند و عبور از سد اصلی منجر به افزایش شدید منافع اقتصادی شود. تا سال 2025، انتظار می رود ارزش تولید ناخالص داخلی فناوری بلاک چین به 422 میلیارد دلار برسد.

اقتصاددانان همه گیر COVID-19 را به عنوان یکی از دلایل پذیرش فناوری بلاک چین برجسته می کنند. شرکت‌ها در حال بررسی نحوه عملکرد کسب‌وکارشان در پی آن اختلالات هستند وچگونه آینده خود را بهتر تضمین کنند. یکی از این روند رو به رشد، تحول دیجیتالی کسب و کارها است و 61 درصد از مدیران عامل این امر را به عنوان اولویت اصلی خود قرار می دهند.

در مورد موارد استفاده برتر، PwC منشأ زنجیره تامین ، پرداخت‌ها و ابزارهای مالی، هویت، قراردادها و حل اختلاف و تعامل با مشتری را به عنوان موارد استفاده برتر فهرست می‌کند. اینها برخی از محبوب ترین کاربردهای بلاک چین هستند و دیدن آنها در گزارش تعجب آور نیست.

دولت ها نیز به سمت فناوری بلاک چین می روند

البته، فناوری بلاک چین در حال حاضر شاهد استقبال خوبی در چندین کشور بوده است. PwC معتقد است که چین و ایالات متحده در سال های آینده بیشترین سود را از این فناوری خواهند برد.

انتظار می رود CBDC چین در دهه آینده 440 میلیارد دلار و افزایش بالقوه 1.7 درصدی تولید ناخالص داخلی خود را به ارمغان بیاورد. سپس می‌گوید که ایالات متحده می‌تواند 407 میلیارد دلار به‌دست بیاورد که عمدتاً به دلیل فرصت‌های موجود در زنجیره‌های تامین گسترده‌اش و همچنین خواسته‌های اجتماعی و اخلاقی مصرف‌کنندگان است.

ایالات متحده هنوز CBDC خود را اعلام نکرده است، اگرچه رئیس فدرال رزرو فاش کرده است که این مقام در حال بررسی این احتمال است