این یک هفته بی‌رحمانه برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و کریپتو بوده است. بزرگترین ارز دیجیتال جهان بیت کوین در چند روز گذشته 10 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر زیر سطح 60000 دلار معامله می شود.

چندین تحلیلگر در حالی که بیت کوین را با روند صعودی 2017 مقایسه می کنند، اهداف شش رقمی برای بیت کوین ارائه کرده اند. با این حال، بنیانگذار IntoTheBlock دانیل فرارو خاطرنشان کرد که فعالیت نهادی در بیت کوین به سرعت در حال افزایش است. پیشتر در روز دوشنبه، فرارو نوشت:

میانگین اندازه تراکنش بیت کوین در 7 روز گذشته بیش از 983 هزار حقایق است: تقریباً 8 برابر نسبت به ATH 2017 و 5 برابر YTD در طول ATH آوریل، میانگین اندازه تراکنش 1/3 بود، به این معنی که بیشتر بر اساس حدس و گمان و خرده فروشی بود.

از سوی دیگر، Santiment ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای اشاره کرد که علاقه فزاینده‌ای از سوی معامله‌گران برای خرید کاهش‌ها وجود دارد. او می افزاید: «معمولاً کمی ترس از جمعیت برای بازگشت کامل قیمت ها ضروری است.

آیا اصلاحات اضافی برای بیت کوین در دسترس است؟

به نظر می رسد که در حال حاضر، بیت کوین برای حفظ سطح بالای 60000 دلار دشوار است. همانطور که CoinGape گزارش داد، تحلیلگر محبوب پیتر برانت انتظار دارد که قیمت بیت کوین بر اساس نمودارهای فنی تا 53000 دلار کاهش یابد.

در حال حاضر، ویل کلمنته، یکی دیگر از تحلیلگران محبوب زنجیره‌ای دیگر به گروه کر پیوست. این تحلیلگر در پست اخیر خود در مورد بیت کوین می نویسد:

کاهش 10 هزار دلاری به بالاترین سطح، 4 ساعت RSI بیش از حد فروش، در راه اندازی زنجیره ای برای چند ماه آینده بدون آسیب. ما می‌توانیم تا 50 تا 53 هزار دلار پایین بیاوریم و ساختار بازار صعودی را حفظ کنیم، اما از اینجا شروع به میانگین خرید می‌کنیم.

در حالی که ما از نزدیک رشد اخیر را با سال 2017 مقایسه می کنیم، حجم معاملات روزانه بیت کوین 10 برابر از مرحله اوج شیدایی در سال 2017 افزایش یافته است. لارک دیویس، تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال توضیح می دهد: “ما به راحتی می توانیم چند میلیارد فشار فروش را جذب کنیم. در طی چند ماه پخش شد.» هیچ چیز مشخصی در مورد اینکه چقدر BTC می تواند بیشتر تصحیح کند وجود ندارد.