به گفته شرکت تحلیلی Glassnode، بیت کوین (BTC) تنها سه ماه پس از رسیدن به آخرین بالاترین رکورد خود، اکنون شاهد تقاضای “کم” است.

در توییتی در 18 فوریه، محققان تغییر چشمگیری در فعالیت زنجیره ای بیت کوین را در مقایسه با سه ماه پیش اعلام کردند. 

موجودیت‌های فعال بیت‌کوین در سال 2019 «مینی بول پیک» را بازتاب می‌دهند.

سقوط بیت کوین از 69000 دلار به 33000 دلار با سقوط گسترده ای در مورد علاقه مصرف کنندگان جریان اصلی همراه بوده است.

اکنون، آخرین داده ها نشان می دهد که برای موجودیت های موجود در زنجیره – دارندگان یک یا چند کیف پول – همین امر صادق است.

هر روز، شبکه بیت کوین حدود 275000 موجودیت فعال را در حال تراکنش می بیند، در مقایسه با بیش از 400000 موجودی در نوامبر 2021.

این کاهش به این معنی است که واحدهای فعال روزانه اکنون در همان سطوح اواسط سال 2019 و حتی بسیار کمتر از اوج آخرین چرخه نصف شدن در دسامبر 2017 هستند.

Glassnode اظهار داشت: «این سطح از فعالیت بسیار پایین‌تر از اوج‌های بازار صعودی است که نشان‌دهنده تقاضای کم کاربران جدید است.

محققان اضافه کردند که صرف نظر از مرحله چرخه، روند رشد تعداد موجودیت ها است که آن ها را به عنوان پیش بینی اثر شبکه بیت کوین در نظر می گیرند.

نمودار حاشیه نویسی نهادهای فعال روزانه بیت کوین. منبع: Glassnode/ توییتر

در حالی که کاهش فعالیت برای چنین مدت زمان کوتاهی قابل توجه است، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تعداد کیف پول ها فقط در حال افزایش است و آنهایی که حاوی 0.01 بیت کوین (حدود 400 دلار) یا بیشتر هستند، اکنون تقریباً 10 میلیون نفر هستند.

در بحث در مورد داده‌های Glassnode، حساب محبوب توییتر TXMC استدلال کرد که حتی اگر موجودیت‌های درگیر انسان باشند یا نباشند، باز هم دلیلی وجود دارد که آنها BTC را از طریق شبکه ارسال کنند، بنابراین شماره موجودیت‌ها را در یک نقطه مشخص اعتبار می‌دهند.

این سطح از فعالیت بسیار پایین‌تر از اوج‌های بازار صعودی است که نشان‌دهنده تقاضای کم کاربران جدید است. 

“بالا و سمت راست”

در همین حال، Glassnode در آخرین نسخه خبرنامه “Uncharted” خود تأیید کرد که تقاضای زنجیره ای در یک روند “بالا و به راست” است.

مطالب مرتبط: عرضه غیرفعال بیت کوین به رکورد نزدیک می شود زیرا بیش از 60 درصد بیت کوین حداقل به مدت یک سال خرج نشده باقی می ماند.

حجم نقل و انتقالات روزانه در اواسط سال گذشته افزایش یافت و میانگین متحرک هفتگی اکنون دو برابر اکتبر 2020 است، قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا از محدوده سه ساله خود خارج شود.

از ژانویه 2021، صاحبان بلندمدت – کیف پول هایی که وجوه آنها در حداقل 155 روز جابه جا نشده است – 3 میلیون بیت کوین به موجودی خود اضافه کرده اند که نشانه دیگری از محکومیت طولانی مدت است.

یان آلمان و یان هاپل، بنیانگذاران گلاسنود، هفته گذشته در نظرات توییتری خود اضافه کردند: «موسسات موجود در بازار نشانه پذیرش بیشتر هستند.

نمودار مشروح حجم کل انتقال روزانه بیت کوین. منبع: Negentropic/ توییتر