نمی توان گفت دقیقاً چه چیزی بیت کوین را به قلمرو 2 تریلیون دلاری سوق می دهد. در حال حاضر، این دارایی با ارزش کل بازار 1.15 تریلیون دلار همچنان یکی از با ارزش ترین دارایی های جهان است. با این وجود، سرمایه گذاران همچنان به دنبال این هستند که چه چیز بزرگ بعدی برای بیت کوین خواهد بود، چیزی که رشد بیت کوین را تسریع می کند و باعث افزایش آن به سمت 100 هزار دلار می شود.

یکی از این سرمایه گذارانی که به آینده نگاه می کند، مدیر عامل MicroStrategy، مایکل تیلور است. سیلور همیشه یک ماکسیمالیست بیت کوین بوده و از هر فرصتی برای بشارت دادن به مزایای دارایی ها استفاده کرده است. مدیر عامل خود هم موضع حرفه ای و هم شخصی اتخاذ کرده است و بیت کوین را شخصا و از طریق این شرکت MicroStrategy نگه می دارد. سیلور با ادامه روند صعودی دارایی دیجیتال، فاش می کند که به نظر او فشار بزرگ بعدی برای دارایی چه خواهد بود.

ETF های بیت کوین نقطه ای، فضا را تکان می دهند

پس از تصویب اولین ETFهای آتی بیت کوین در ماه اکتبر، سرمایه گذاران تمرکز خود را به موضوع بعدی در دستور کار معطوف کردند. ETF های بیت کوین نقطه ای در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت می شوند، اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا تنظیم کننده تصمیم خود را در مورد آن ها بازگرداند. با این وجود، سرمایه گذاران همچنان امیدوارند که زودتر به تصویب برسد.

اشتیاق پشت ETF های Spot Bitcoin مربوط به موفقیت فوق العاده ETF ProShares Futures در زمانی است که برای اولین بار وارد بازار شد. در 24 ساعت اول، ETF بیش از 1 میلیارد دلار در معاملات ثبت کرده بود که متعاقباً باعث افزایش دارایی شد که منجر به رکورد جدید 67 هزار دلاری شد. علاقه مندان به بیت کوین بر این باورند که یک ETF بیت کوین نقطه ای با توجه به مزایای قابل توجهی که نسبت به ETF های آتی دارد، در بازار بهتر عمل می کند.

مدیر عامل شرکت در نشست نوآوری مالی بلومبر گفت که تأیید ETF نقطه ای باعث جریان بیشتر پول به بازار خواهد شد. Saylor می بیند که ETF های نقطه ای باعث ایجاد یک اثر آبشاری می شوند که منجر به سرمایه گذاری تریلیون ها دلار در دارایی می شود.

هنگامی که این ETF های نقطه ای به بازار آمد، فکر می کنم میلیاردها، سپس ده ها میلیارد، سپس صدها میلیارد و سپس تریلیون ها دلار به آنها سرازیر می شود.

ممکن است بازار به این زودی ها شاهد ETF نقطه ای نباشد

یکی از مواردی که بر خلاف پیش بینی سایلر برای بیت کوین عمل می کند، این واقعیت است که ETF های Spot ممکن است در آینده دور باشند. بلومبرگ پیشتر گزارشی را منتشر کرده بود که در آن احتمال تایید SEC یک ETF نقطه ای را تحلیل می کرد.

جیمز سیفار، تحلیلگر بازار در بلومبرگ، گفت که بعید است که ETF بیت کوین در سال جاری مورد تایید قرار گیرد. در عوض، سیفارت گفت، ETF آینده Ethereal در این مرحله احتمال بیشتری دارد.

اگرچه این تحلیلگر تأیید ETF را کاملاً رد نکرد. سیفارت گفت: “بیشتر فعالان بازار موافق هستند که یک ETF بیت کوین نقطه ای نسبت به ETF های آتی موجود برتری دارد، اما تایید SEC ممکن است تا اواخر سال 2022 یا بعد از آن به تعویق بیفتد.”

تخفیف های معاملاتی در سهام Grayscale’s Bitcoin Trust نیز به این موضوع اشاره کرده است که تایید Spot ETF در سال جاری بعید است. این صندوق با تخفیف منفی 17 درصدی معامله می‌شود، که به این معنی است که سرمایه‌گذاران باور ندارند که این پرونده به صندوق بیت‌کوین پرچم‌دار آن تبدیل به یک ETF Spot شود. از این رو، سرمایه گذاران حاضر به خرید سهام با حق بیمه بالاتر نبودند.