بیت کوین و ده آلتکوین برتر بین 3 تا 10 درصد کاهش یافته اند. با این حال، Terra’s LUNA که اخیراً در فهرست ده رمزارز برتر قرار گرفته است، بیشترین اصلاح را با 18 درصد داشته است.

فروش سهام در بازارهای سهام آسیا بادهای منفی ایجاد می کند

نوسانات فعلی بیت کوین و فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال در حالی رخ می دهد که بازار سهام آسیا شاهد فروش سنگینی در ساعات اولیه معاملات روز دوشنبه بود. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در ساعات اولیه معاملاتی با افزایش سهام فناوری بیش از 1.3 درصد اصلاح شد. JD.com بیش از 5% تصحیح کرد در حالی که Tencent بیش از 1% اصلاح کرد. علی بابا با اصلاح بیش از 8 درصدی، بزرگترین بازنده شاخص هنگ کنگ بود.

توسعه دهنده املاک چینی Evergrande شاهد سقوط وحشیانه 11 درصدی در معاملات روز دوشنبه بود. اورگراند احتمالاً با حذف از شاخص شرکت های چینی مواجه خواهد شد. در تشکیل پرونده در صرافی هنگ کنگ، اورگراند گفت که تقاضای بازپرداخت بدهی 260 میلیون دلاری را دریافت کرده است.

در این بیانیه آمده است: «در صورتی که گروه نتواند به تعهدات تضمینی خود یا سایر تعهدات مالی دیگر عمل کند، ممکن است منجر به تقاضای طلبکاران برای تسریع در بازپرداخت شود».

Nikkei ژاپن نیز 1% اصلاح شد در حالی که Topix 0.79% کاهش یافت. در همان زمان، Kospi کره جنوبی 0.57 درصد کاهش یافت. این کافی بود تا فشار بیشتری بر فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال وارد کند.

همانطور که می دانیم، بازارهای کریپتو تا حد زیادی حرکت بازارهای سهام را دنبال می کنند. با وجود هرگونه عدم اطمینان در بازار جهانی، سرمایه گذاران می خواهند وجوه خود را به پناهگاه های امن منتقل کنند که منجر به افت در فضای ارزهای دیجیتال نیز می شود.

در حالی که برخی از تحلیلگران بازار خواستار خرید کاهش قیمت هستند، جالب است که ببینیم آیا اصلاح فعلی طولانی مدت است یا کوتاه مدت.