بلاروس به طور رسمی از گردش رایگان رمزنگاری پشتیبانی می کند

بلاروس، کشوری که بین روسیه و اتحادیه اروپا گیر کرده است، مدت‌هاست که فضای ارز دیجیتال را برای شرکت‌های مبتنی بر کریپتو و فناوری بلاک چین ارائه کرده است.

دفتر رئیس جمهور لوکاشنکو اعلام کرد که او روز دوشنبه فرمانی تحت عنوان “در مورد ثبت آدرس های کیف پول مجازی و گردش ارزهای دیجیتال” امضا کرده است.

 

بر اساس این فرمان، بلاروس به طور مداوم در حال توسعه یک چارچوب قانونی برای تنظیم دارایی های دیجیتال است و برخلاف اکثر دولت-ملت ها، جمهوری کمونیستی سابق به گردش آزاد دارایی های دیجیتال چراغ سبز نشان داده است.

این سند به طور مشخص یک زیربنای قانونی را برای به اصطلاح پارک پیشرفته آن به منظور پیگیری آدرس‌های کیف پول رمزنگاری ثبت‌شده که برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند، تشریح می‌کند. در این فرمان آمده است که انگیزه اصلی دولت بلاروس “حفاظت از شرکت کنندگان در بازار دارایی دیجیتال در برابر از دست دادن دارایی و جلوگیری از دخالت ناخواسته در فعالیت های ممنوعه توسط قانون است”.

این سند همچنین خاطرنشان می کند که شورای وزیران در بلاروس موظف است فرمان ریاست جمهوری را ظرف سه ماه از تاریخ انتشار به تصویب برساند.

بلاروس دوستدار رمزگذاری

آزمایش‌های کریپتو بلاروس در سال 2018 آغاز شد، زمانی که دولت تجارت کریپتو را قانونی کرد و همچنین معافیت‌های مالیاتی را برای افراد و مشاغل مرتبط با کریپتو در نظر گرفت. این بخشی از استراتژی تبدیل بلاروس به یک پناهگاه فناوری بین المللی با جذب سرمایه گذاران خارجی برای ورود به آن در شرایط راحت و سازنده بود.

در سال 2020، بانک دولتی بلاروس، پلتفرم مبادلات ارز دیجیتال خود را راه اندازی کرد. پرزیدنت لوکاشنکو در اواخر سال گذشته پیشنهاد استفاده از منابع برق مازاد کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال را ارائه کرد.

در حالی که بلاروس به ایجاد اکوسیستمی ادامه می‌دهد که در آن پروژه‌های رمزنگاری و استارت‌آپ‌ها می‌توانند آزادانه – بدون نگرانی از بررسی نظارتی – در این کشور فعالیت کنند، همسایه‌اش روسیه عقب مانده است. بانک مرکزی این کشور روز سه شنبه بار دیگر پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت گردش ارزهای دیجیتال در روسیه ارائه کرد.