عرضه صرافی بیت کوین در حال کاهش است. در میان روند پذیرش و نگهداری جهانی، صاحبان بیت کوین دارایی های دیجیتال خود را از پلتفرم های معاملاتی به کیف پول های رمزنگاری به طور قابل توجهی در سه سال گذشته منتقل کرده اند.

داده های اخیر Santiment نشان دهنده افزایش شدید خروج بیت کوین از صرافی های دیجیتال پیشرو است. طبق اعداد، پلتفرم های معاملاتی بیت کوین اکنون تنها 10.8 درصد از عرضه در گردش دارایی کریپتو را در اختیار دارند، در حالی که این رقم در فوریه 2021 بیش از 14 درصد بود.

با آن، عرضه صرافی به پایین ترین سطح خود از دسامبر 2018 رسیده است. «با یک سری دیگر از افت های چشمگیر، عرضه بیت کوین در صرافی ها اکنون به تنها 10.87 درصد کاهش یافته است، کمترین درصدی که از دسامبر 2018 مشاهده شده است. به طور کلی، این روند ادامه دار سکه ها است. Santiment بیان کرد که خروج از صرافی ها خطر فروش عمده را محدود می کند.

از نظر تاریخی، بیت کوین پس از هر اصلاح بزرگ شاهد روند مشابهی بود. در طی اصلاحات بازار در سال‌های 2018 و 2020، دارندگان ارز دیجیتال را از پلتفرم‌های معاملاتی به کیف پول منتقل کردند. پس از سقوط اخیر بازار در دسامبر 2021 و ژانویه 2022، صاحبان BTC از الگوی مشابهی پیروی کردند.

احساسات مثبت

با افزایش بیش از 20 درصدی از 24 ژانویه 2022، بیت کوین در طی 2 هفته گذشته شاهد تغییر در احساسات بود. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان، آخرین جریان‌های هفتگی دارایی دیجیتال را هدایت می‌کند. محصولات سرمایه گذاری مرتبط با بیت کوین در هفته اخیر 71 میلیون دلار جریان ورودی به خود جذب کردند.

پس از یک تغییر عمده در احساسات بازار، ارزش بازار BTC نزدیک به 800 میلیارد دلار در حال تثبیت است. «احساس جمعیت بیت کوین در این هفته مثبت باقی مانده است و این احتمالاً به کاهش قیمت بیت کوین و آلت کوین ها در پایان هفته کمک می کند. Santiment افزود: ما به دنبال کمی FUD ازدحام به‌عنوان سیگنالی هستیم که جهش‌ها در هفته آینده اتفاق می‌افتد.

نسبت عرضه ارز BTC در 12 ماه گذشته نزدیک به 3 درصد کاهش یافته است.