طبق گزارش ها، هند پس از سال ها انتظار و طوفان فکری، در حال کار بر روی نهایی کردن مقررات کریپتو است. گزارشی از اکونومیک تایمز نشان می‌دهد که دولت هند ارزهای دیجیتال را به عنوان یک طبقه دارایی مانند طلا و اوراق قرضه تنظیم خواهد کرد. در حالی که ممکن است این پیشرفت بزرگ برای کشوری به نظر برسد که در سال گذشته قصد داشت یک ممنوعیت عمومی را اعمال کند. با این حال، توجه به این نکته نیز مهم است که هند استفاده از دارایی های دیجیتال را به عنوان روش پرداخت ممنوع می کند.

تنظیم مقررات ارز دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی می تواند تنها راه میانی برای دولت هند در حال حاضر باشد زیرا آنها از استفاده از آن در فعالیت های غیرقانونی می ترسند. بنابراین، به جای اعمال ممنوعیت کامل، دولت تصمیم گرفته است تا یک مسیر پیشگیرانه را در پیش بگیرد تا بقای آن را ببیند. گزارش‌های مقررات نیز تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که نخست‌وزیر هند آقای نارندرا مودی ریاست جلسه‌ای در این زمینه را بر عهده داشت. این روزنامه همچنین گزارش داده است که طرح این لایحه در مراحل پایانی قرار دارد و ممکن است طی 3 تا 4 هفته آینده برای بررسی در مجلس مطرح شود.

هند بالاخره می تواند به زودی مقررات رمزنگاری داشته باشد

هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) به طور بالقوه می تواند به عنوان تنظیم کننده اصلی ارزهای دیجیتال در این کشور تبدیل شود، زیرا گزارش ها حاکی از آن است که کریپتو به عنوان یک طبقه دارایی تنظیم می شود. از سوی دیگر، بانک مرکزی هند (RBI)، نسبت به دارایی‌های دیجیتالی بدبین است و هر از گاهی نگرانی‌هایی را در این زمینه مطرح کرده است.

علیرغم عدم اطمینان در مورد مقررات ارز دیجیتال در این کشور برای مدت طولانی، جامعه کریپتو هند رشد کرده و به اوج های جدیدی رسیده است. هند در حال حاضر دارای یک اکوسیستم کریپتو ۶ میلیارد دلاری است که شامل چندین تک شاخ و برندهای رمزنگاری شناخته شده بین المللی است. بسیاری از شرکت‌های VC کریپتو میلیون‌ها دلار در اکوسیستم هند هدر داده‌اند، علیرغم عدم شفافیت این نشان دهنده پتانسیل عظیمی است که رهبران بازار کریپتو در هند مشاهده می کنند.