این شرکت – که از پروژه‌های رمزنگاری و شرکت‌هایی مانند Bakkt و 1inch حمایت می‌کند – یکی از طولانی‌ترین صندوق‌های عملیاتی در فضای دارایی دیجیتال است که از سال 2013 روی توکن‌های رمزنگاری و سهام سرمایه‌گذاری می‌کند.

همانطور که The Information در نوامبر گزارش داد، در ابتدا، شرکت قصد داشت 600 میلیون دلار جمع آوری کند. مجموع تعهدات این شرکت برای صندوق اکنون بیش از یک میلیارد دلار است.

طبق این یادداشت، صندوق جدید در سهام شرکت‌ها و همچنین توکن‌ها در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، اما Pantera قصد دارد یک کلاس سرمایه‌گذاری فقط برای سرمایه‌گذارانی که فقط به دنبال قرار گرفتن در معرض سهام هستند، ارائه دهد.

در این یادداشت آمده است: «برای سرمایه‌گذارانی که سرمایه‌گذاری را ترجیح می‌دهند، صندوق جدید یک کلاس فقط سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند. “این کلاس فقط در معرض معاملات سهامی است که ما انجام می دهیم – و مستقیماً در توکن ها سرمایه گذاری نمی کند. اساساً Pantera Venture Fund IV است.”

این صندوق قصد دارد تا ماه آوریل سرمایه گذاری های جدیدی را برای صندوق انجام دهد.

این افشاگری پس از یک سری اعلامیه های جدید شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. شریک سابق a16z، کتی هاون، طبق گزارش ها، نزدیک به 900 میلیون دلار برای یک شرکت جدید سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال جمع آوری کرده است. در جای دیگر، FTX اخیراً اعلام کرده است که 2 میلیارد دلار برای یک واحد سرمایه گذاری جدید کنار گذاشته است. صندوق رمزنگاری Paradigm – که اخیراً از غول تجاری Citadel Securities در جمع آوری سرمایه حمایت کرد – در پایان سال گذشته 2.5 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

Pantera، مانند بسیاری دیگر از صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارز، در سال 2022 عملکرد خوبی داشت. طبق این یادداشت، صندوق توکن مایع این شرکت 385.4 درصد بازده داشت در حالی که صندوق توکن مرحله اولیه آن 294.6 درصد بازده داشت.

داده های تحقیقات صندوق سرمایه گذاری نشان می دهد که وجوه رمزنگاری شده در مجموع 214 درصد در سال 2021 بازگردانده شده است.

در همین حال، شاخص بلومبرگ کهکشان کریپتو بازدهی 153.39 درصدی را به ثبت رساند. TCAP – یک ارز دیجیتال که از اوراکل ها برای ردیابی کل بازار استفاده می کند – در سال 2021 185 درصد افزایش یافت.

Pantera در مورد عملکرد خود گفت: “سرمایه گذاری در این پروتکل های جدید به Pantera کمک کرده است تا از معیارهای صنعت و استراتژی خرید و نگه داشتن بیت کوین عملکرد بهتری داشته باشد.” ما پیش‌بینی می‌کنیم که تا سال 2022 عملکرد بهتری داشته باشیم زیرا بسیاری از پایان‌نامه‌های اولیه ما که سرمایه‌گذاری‌های اختیاری در صندوق‌های تامینی ما را پشتیبانی می‌کنند همچنان در حال توسعه هستند.”