صرافی کریپتو مستقر در شیکاگو FTX US پس از تامین مالی جدید به ارزش ۸ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش رویترز در روز چهارشنبه، شعبه آمریکایی FTX دور تامین مالی 400 میلیون دلاری را به رهبری SoftBank Group Corp، Temasek Holdings، Paradigm و Multicoin Capital بسته است .

برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده، گفت که این توسعه، شرکت آنها را به عنوان یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری در ایالات متحده قرار می دهد و این پیام را به جهان ارسال می کند که آنها به سرعت در حال رشد هستند.

هریسون اشاره کرد که این شرکت از این بودجه برای پیشبرد پیشنهادات خود و همچنین رشد و گسترش نیروی کار خود استفاده خواهد کرد.

در سال 2021، این صرافی قرارداد خرید و فروش برای خرید پلتفرم مشتقات رمزنگاری LedgerX برای گسترش خدمات معاملاتی نقطه‌ای خود با ارائه گزینه‌های بیت‌کوین ( BTC ) و اتر ( ETH ) و قراردادهای آتی به سرمایه‌گذاران منعقد کرد.

صرافی جهانی FTX  420 میلیون دلار از 69 سرمایه گذار جذب کرد و ارزش آن را در سال گذشته به 25 میلیارد دلار رساند. در همان زمان، صرافی همچنین با به دست آوردن حقوق نامگذاری ورزشگاه Cal Memorial و استادیوم NBA میامی ، تلاش‌های بازاریابی را تحت فشار قرار داد .

مدیر عامل SEBA می گوید : سرمایه گذاری نهادی بیت کوین را به 75000 دلار افزایش می دهد.

در همین حال، سرمایه گذاری برای پروژه های رمزنگاری در سایر مناطق اکوسیستم همچنان در حال رشد است. در 19 ژانویه، Secret Network یک  پیشنهاد سرمایه 400 میلیون دلاری به توسعه دهندگانی که در شبکه خود ایجاد می کنند، اعلام کرد. صندوق جدید اکوسیستم 225 میلیون دلاری به همراه یک استخر شتاب دهنده 175 میلیون دلاری با هدف حمایت از برنامه های کاربردی حریم خصوصی و غیرمتمرکز است.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz نیز برنامه های خود را برای جمع آوری 4.5 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در صندوق های رمزنگاری اعلام کرد. این شرکت 3.5 میلیارد دلار برای صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و 1 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در فضای Web3 اختصاص خواهد داد. علاوه بر این، پلتفرم پرداخت بریتانیایی Checkout.com اخیراً یک میلیارد دلار سرمایه گذاری برای پیشبرد پردازش پرداخت کریپتو جمع آوری کرد و ارزش شرکت را به 40 میلیارد دلار رساند.