Cardax، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، یکی از اولین کسانی خواهد بود که ورود Cardano را به یک دوره جدید رهبری می کند. Cardax از پروتکل Extended Automated Market Maker (EAMM) پشتیبانی می‌کند و از نزدیک با شرکای اصلی مانند Mlabs و Well-Typed همکاری می‌کند تا مطمئن شود که DEX پس از راه‌اندازی در اواخر سال جاری، به خوبی کار می‌کند. Cardax مطمئن شد که بهترین استعدادها بر روی توسعه این پلتفرم کار می کنند، سازگار با قابلیت های قرارداد هوشمند اخیراً به دست آمده

اکوسیستم کاردانو و جامعه آن یکی از فعال‌ترین اکوسیستم‌ها در صنعت کریپتو هستند که معمولاً جایگاه بالایی را در مشارکت‌های GitHub به خود اختصاص می‌دهند. اجرای رویداد ترکیبی Hard Fork “Alonzo” در مرحله پایانی خود فرصت های بی شماری را برای Cardax و سایر پروتکل ها ایجاد کرده است که DeFi را وارد این شبکه می کند.

برای این منظور، جامعه یک مکانیسم تامین مالی جمعی به نام Project Catalyst را فعال کرده است. Cardax یکی از برندگان فاند 4 بود و 50000 دلار جایزه دریافت کرد که برای پوشش هزینه های اجرای فاز 1 پروژه استفاده شد.

در طول این مدت و به دلیل پشتیبانی ارائه شده توسط Project Catalyst، Cardax بر روی ساخت معماری سیستم و UI/UX برای پلتفرم خود تمرکز کرد. به این ترتیب، توانست یک DEX کاربرپسند، ایمن و قابل اعتماد در Cardano ارائه دهد. تیم پشت این پروژه در مورد Cardax و هدف آن ادعا می کند:

هدف (Cardax) ارائه نقدینگی به پروژه هایی است که توکن های بومی را در Cardano صادر می کنند. (ارتقای “مری”) که توکن های بومی و پشتیبانی چند دارایی را برای کاردانو به ارمغان آورد، نیاز فزاینده ای برای توسعه یک مبادله بومی و امن وجود دارد.

 

Cardax شبکه Cardano را به عصر جدیدی هدایت می کند

همانطور که گفته شد پلتفرم از پروتکل EAMM در ارتباط با طراحی دفتر سفارش سنتی استفاده می کند. این کارمزدهای بهتر، لغزش کارآمدتر و معاملات برتر را نسبت به رقبای خود در اختیار کاربران قرار می دهد.

علاوه بر این، Cardax یک الگوریتم همزمانی به نام “Streaming Merge” را ادغام کرده است. به این ترتیب، معامله‌گران می‌توانند در حین بهره‌برداری از مزایای مدل حسابداری UTXO که امنیت و تمرکززدایی بیشتری نسبت به اتریوم ارائه می‌دهد، بدون توقف یا وقفه با DEX تعامل داشته باشند. علاوه بر این، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا با نگه داشتن توکن CDX، تغییرات آتی را که قرار است در DEX اجرا شوند، پیشنهاد و رأی دهند.

کاردانو یکی از قدیمی‌ترین و قانونی‌ترین پروژه‌ها در صنعت کریپتو است که طراحی و توسعه آن از یک فرآیند علمی دقیق پیروی کرده است. برخلاف دیگر اکوسیستم‌ها در صنعت کریپتو، چشم‌انداز کاردانو فراتر از امور مالی است و قرار است یک سیستم غیرمتمرکز و باز غیرقابل اعتماد برای حاکمیت، مدیریت داده‌ها و بسیاری موارد دیگر را در اختیار مردم قرار دهد.

سال 2022 سال رشد فوق العاده ای خواهد بود، زیرا Cardax و پروتکل های دیگر در Cardano قصد دارند این چشم انداز را محقق کنند و میلیون ها کاربر را وارد اقتصاد فردا کنند.