Changpeng Zhao ، مدیر اجرایی بایننس، در مصاحبه اخیر با Bloomberg در مورد مقررات   crypto ETF صحبت کرد. به گفته وی:

(اکثر موسسات یا سازمان‌ها باید در این مرحله به دنبال ارزهای دیجیتال باشند.)

نهادها جدی می شوند :

Jamie Dimon ، رئیس و مدیرعامل  jp morgan chase ، بیت کوین را «بی ارزش» خوانده بود. اما، جریان ورودی در دارایی های  cryptoدر سال جاری در حال شکستن همه رکوردها است. بر اساس گزارش CoinShares مورخ 8 نوامبر 2021، جریان ورودی YTD به رکورد 8.9 میلیارد دلار رسیده است.

جدا از آن، CZ همچنین اظهار داشت:

«Crypto آینده صنعت fin tech خواهد بود. و صادقانه بگویم، این آینده پول خواهد بود.”

در حالی که مشکوکانی در صنعت وجود دارند که معتقدند حباب کریپتو به احتمال زیاد می ترکد، موسساتی که معتقدند غیر از این است، در حال آماده شدن هستند. اخیرا، mastercard از همکاری با یک سری از شرکت‌های رمزنگاری برای راه‌اندازی کارت‌های پرداخت ارز دیجیتال خبر داد. و، مدیران صندوق‌های بیشتری اکنون به دنبال صندوق‌های قابل معامله در مبادلات هستند که روی ارزهای دیجیتال تمرکز دارند.

ETF فراوان :

افزایش اخیر بیت کوین تا حد زیادی توسط اولین تاییدیه ETF بیت کوین مبتنی بر آینده در ایالات متحده حمایت شد. CZ Binance همچنین اظهار داشته است که “توسعه ETF ها یک چیز بسیار مثبت است.”

اما قابل ذکر است که در این مدت درخواست های بیشتری در حال ثبت است. BlockFi و با Neuberger Berman برای یک ETF بیت کوین ثبت نام کردند. از آنجایی که این یک ETF بیت کوین با پشتوانه فیزیکی است، احتمالاً قبل از رفع آن موانع نظارتی وجود دارد.

اما آیا با این همه پیشنهاد، بازار اشباع می شود؟ CZ فکر می کند که هنوز اینطور نیست.

وضعیت رقابت :

مدیر عامل بایننس اظهار داشت که در حال حاضر هیچ همپوشانی در این بخش وجود ندارد. او گفت:

صنعت crypto در سطح جهانی تنها حدود 5 درصد نفوذ دارد. بنابراین از یک میلیارد نفر، احتمالاً تنها حدود 400 میلیون نفر crypto دارند، این تعداد در حال حاضر بسیار زیاد است، اما تنها 5 درصد آن را پذیرفته‌اند.

بنابراین، او توضیح داد که ممکن است با رسیدن به پذیرش 95 درصد، سطح اشباع آغاز شود.

مدیر عامل بانک آمریکا tom Montag نیز در رویداد اخیر در مورد رقابت crypto صحبت کرده بود. در زمینه کسب‌وکارهای سنتی، او خاطرنشان کرد که رمزارز می‌تواند یک «جهش فناوری» برای بانک‌ها ایجاد کند مشابه چشم انداز cz . Monta گفت:

 

(ما مشتاقانه منتظریم راهی برای بهترین استفاده از آن [کریپتو] پیدا کنیم و آن را بخشی از سیستم کنیم.)

 

سرکوب یا پذیرش؟

اما، گنجاندن crypto در جریان اصلی مالی نیاز به هماهنگی نزدیک با قانونگذاران دارد. در مصاحبه قبلی، yi he ، یکی از بنیانگذاران بایننس، درباره تلاش‌ها برای «کار بهتر با قانون‌گذاران» صحبت کرده بود. در حالی که این شرکت با استخدام های اخیر خود در حال پیشرفت است، CZ مجدداً تأکید کرد که اروپا و ایالات متحده بازارهای بزرگی هستند. او گفت،

بنابراین ما می خواهیم از آن استفاده کنیم و به رشد جامعه در فرانسه و همچنین اروپا کمک کنیم.

وی در عین حال از نظر مقررات آمریکا خاطرنشان کرد:

“در ایالات متحده تنظیم‌کننده‌های قوانین معمولاً به شدت به KYC AML، پولشویی تروریستی و غیره اهمیت می‌دهند…»

طبق گفته CZ، بایننس در حال حاضر بر همکاری نزدیک با قانونگذاران در سراسر جهان تمرکز کرده است.