در یک جلسه Ask Me Anything (AMA) در رسانه‌های اجتماعی با Watcher Guru، Archangel عضو تیم Shiba Inu خاطرنشان کرد که وقتی نسخه جدیدی از صرافی غیرمتمرکز پروژه ShibaSwap راه‌اندازی شود، شامل یک «پورتال سوختگی» می‌شود.

پورتال رایت تنظیم شده است تا رایت منظم SHIB را برای کاربران پلتفرم آسان‌تر کند و به طور موثری عرضه در گردش آن را کاهش دهد. سوزاندن توکن در فضای ارزهای دیجیتال رایج است، زیرا با ثابت ماندن یا افزایش تقاضا و سوزاندن عرضه، قیمت توکن به دلیل کاهش تورم موثر افزایش می یابد.

او در جریان AMA گفت:

ما می خواهیم با نرخ بهره برداری از پلتفرم، نرخ سوختگی را افزایش دهیم. بنابراین اگر در مورد آن فکر کنید، این یک نوع ابزار جدید است. این به این است که با استفاده از پلت فرم، عرضه به آرامی کاهش یابد.

Archangel همچنین خاطرنشان کرد که SHIBArmy باید در مورد مکانیسم سوزاندن ارز دیجیتال واقع بین باشد و نباید انتظار داشته باشد 90٪ از عرضه در گردش آن سوزانده شود. قابل ذکر است، حدود 41 درصد از عرضه ارز دیجیتال قبلا سوزانده شده است.

طبق داده‌های پلتفرم ردیابی سوزاندن توکن Shibburn، از زمان راه‌اندازی این ارز دیجیتال در مجموع 410.30 تریلیون SHIB سوزانده شده است. در ابتدا، Shiba Inu مجموعاً یک کوادریلیون توکن دارد، اما 50٪ از آنها در یک قرارداد هوشمند برای تامین نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز Uniswap قفل شده بودند، در حالی که نیمی دیگر به Vitalik Buterin، بنیانگذار اتریوم ارسال شد.

بوترین مقدار زیادی از SHIB، در آن زمان یک میلیارد دلار در ارز رمزنگاری شده، گرفت و آن را به همراه مقادیر قابل توجهی از دارایی های رمزنگاری شده الهام گرفته شده از میم از جمله Dogelon Mars به ​​صندوق امداد رمزارز COVID در هند اهدا کرد.

بنیانگذار اتریوم سپس حدود 90 درصد از توکن‌های SHIB را که به او اهدا شده بود، برداشت و آنها را در یک تراکنش سوزاند که بیش از 410 تریلیون SHIB را از گردش خارج کرد. جامعه شیبا اینو از آن زمان تاکنون تلاش های خود را برای سوزاندن SHIB تقویت کرده است. اینها شامل مهمانی‌های رایت می‌شوند که توسط Bigger Entertainment و شرکت‌هایی که بخشی از سود خود را برای سوزاندن توکن‌ها استفاده می‌کنند.

اعلان پورتال رایت زمانی منتشر شد که توسعه دهندگان Shiba Inu فاش کردند که قصد دارند 99000 قطعه زمین را در Shiberse، متاورس آینده ارز دیجیتال منتشر کنند. 35000 قطعه از این قطعه ها به دارندگان توکن LEASH دلار فروخته خواهد شد.