در زیر نسخه ای از شکایت FOIA ارائه شده توسط Empower Oversight در شکایت خود علیه SEC در دادگاه فدرال در ویرجینیا ارائه شده است. بند 2 خلاصه کوتاهی از مبنای دعوی را ارائه می دهد.

شاکی از دادگاه درخواست کرده است تا SEC را مجبور کند تا تمام سوابق نگهداری شده توسط SEC، از جمله مکالمات بین Hinman و اتحاد ETH – سیمپسون تاچر را کشف کند. علاوه بر این، شکایت همچنین برای تمام سابقه بحث‌های بین مقام سابق SEC، مارک پی. برگر و سیمپسون تاچرو در نهایت، مقام دعوی XRP، کلیتون و وان ریور و دفتر اخلاق درخواست داد.

 

ادامه ی اسرار SEC

اگرچه ممکن است ترکیب‌ها پیچیده باشند، اما اصل قضیه نسبتاً ساده است، یعنی مشخص شود که SEC و مقامات آن ظاهراً بخشی از دستکاری غیرقانونی بازار، برای افزایش و سقوط سه ارز دیجیتال، با دسته‌بندی آنها به عنوان ارزهای دیجیتال یا اوراق بهادار. نامه شاکی یک زمان بندی دقیق از این که چرا ممکن است SEC عمداً همه چیز را برنامه ریزی و ترسیم کند ارائه می دهد –

از 6 ژوئن 2018، زمانی که رئیس سابق SEC، جی کلایتون، قبل از ترک SEC، علناً اعلام کرد که بیت کوین یک امنیت نیست، شروع شد که به نوبه خود منجر به افزایش قابل توجهی در ارزش بیت کوین شد. مدت کوتاهی پس از ترک SEC، کلایتون به One River Asset Management، یک صندوق تامینی ارزهای دیجیتال که منحصراً بر بیت کوین و اتر تمرکز دارد، پیوست.

سپس سخنرانی هینمن در 14 ژوئن 2018 رسید که در آن او اعلام کرد که ارز دیجیتال اتریوم، امن نیست. هینمن این بیانیه را در حالی بیان کرد که فعالانه به عنوان یک مقام SEC کار می کرد. سخنرانی او به نوبه خود منجر به افزایش شدید قیمت اتر شد.

هینمن SEC را در سال 2020 ترک کرد، با این حال، با توجه به محتوای مطابق با FOIA، طبق گزارش‌ها، او در زمانی که در SEC بود، همچنان میلیون‌ها دلار از سیمپسون تاچر دریافت می‌کرد.

شرکت حقوقی سیمپسون تاچر یکی از اعضای اتحادیه Ethereum سازمانی است. هینمن قبلاً شریک سیمپسون تاچر بود، قبل از پیوستن به SEC، و به عنوان شریک پس از خروجش از کمیسیون، دوباره به سیمپسون تاچر پیوست.

دسامبر 2020، که همان ماه خروج هینمن از کمیسیون است، SEC شکایتی علیه یکی از رقبای اتریوم، ریپل، به اتهام این که ارز دیجیتال XRP یک امنیت است، تنظیم کرد. ارزش XRP بلافاصله پس از اعلام شکایت توسط SEC 25٪ کاهش یافت.

اندکی پس از طرح شکایت، رهبر بخش اجرای SEC، مارک برگر، SEC را ترک کرد و به عنوان شریک در Simpson Thacher به Hinman پیوست.