ماسک مدتی است که با کلاهبرداران ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم کرده است. در سال 2018، قبل از اینکه مدیر عامل تسلا به یکی از اعضای انجمن ارزهای دیجیتال تبدیل شود، او توجه را به هرزنامه های اتریوم جلب کرد.

پاول گراهام، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز، درباره این موضوع اظهار نظر کرده و ادعا کرده است که تشخیص هرزنامه برای توییتر بسیار دشوار است.

اکتبر گذشته، خود ماسک با یک توییت در مورد Dogecoin، کلاهبرداران را به سخره گرفت. کلاهبرداران معمولاً قول می‌دهند که مبلغ اولیه پولی را که برای آنها ارسال می‌شود دو برابر کنند، اما میلیاردر با پیشنهاد دادن معامله‌ای بسیار کم‌درآمد به کلاهبرداران، جدول را به سمت کلاهبرداران برگرداند.

در جولای 2020، ماسک، بیل گیتس، کیم کارداشیان و دیگر شخصیت‌های برجسته هدف کلاهبرداران بیت کوین قرار گرفتند که در نهایت بزرگترین هک توییتر تا به امروز بود.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط کمیسیون تجارت فدرال در سال گذشته، کلاهبرداران ارز دیجیتال با جعل هویت ماسک توانستند تقریباً 2 میلیون دلار به دست آورند.

توییتر تنها شرکت رسانه اجتماعی نیست که به مبارزه با کلاهبرداران ارزهای دیجیتال ادامه می دهد. جعلان مشک را می توان در فیس بوک و اینستاگرام نیز یافت. کانال‌های محبوب یوتیوب نیز برای ایجاد جریان‌های زنده تقلبی بیت کوین که شامل فیلم‌هایی با میلیاردر است، به خطر می‌افتند.