طبق گزارش‌ها، یک پلتفرم محبوب وام‌دهی رمزنگاری 100 میلیون دلار برای رفع اتهامات آژانس‌های نظارتی ایالتی و فدرال پرداخت می‌کند.

منابع آشنا به این موضوع به بلومبرگ می‌گویند که BlockFi در حال آماده‌سازی برای رفع اتهامات مربوط به محصول مالی این شرکت است که نرخ‌های بهره بالایی را به مصرف‌کنندگان برای وام دادن دارایی‌های رمزنگاری‌شان پرداخت می‌کند.

طبق وب‌سایت BlockFi، این شرکت محصولی با بهره بالا ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا ۹.۲۵ درصد بازدهی درصدی سالانه (APY) را در ارزهای دیجیتال کسب کنند.

رگولاتورهای ایالتی همراه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می گویند که خدمات وام رمزنگاری ممکن است محصولاتی را ارائه دهد که به عنوان اوراق بهادار عمل می کنند و بنابراین مشمول مقررات می شوند.

منابع ناشناس می گویند که BlockFi دیگر نمی تواند حساب های جدیدی را منتشر کند که برای اکثر آمریکایی ها به عنوان بخشی از توافقنامه سود ایجاد کند. این منابع همچنین فاش می‌کنند که BlockFi  50 میلیون دلار جریمه به SEC و 50 میلیون دلار دیگر به تعدادی از آژانس‌های دولتی پرداخت خواهد کرد.

در اینجا بیانیه BlockFi در مورد این موضوع آمده است:

“ما در گفتگوهای مداوم سازنده با تنظیم کننده ها در سطح فدرال و ایالتی بوده ایم. ما در مورد شایعات بازار اظهار نظر نمی کنیم.

ما می‌توانیم تأیید کنیم که دارایی‌های مشتریان در پلتفرم BlockFi محافظت می‌شوند و مشتریان حساب بهره BlockFi همچنان مانند همیشه به کسب سود کریپتو ادامه می‌دهند.

در ماه سپتامبر، صرافی رمزارز Coinbase مستقر در ایالات متحده پس از دریافت تهدیدات قانونی از سوی SEC، مجبور شد برنامه های خود برای ارائه محصول مشابه را کنار بگذارد.