یکی از متمایزترین ویژگی های این SUV این است که هر خودرو به یک NFT همراه متصل است. Tonale NFT، طبق گفته آلفارومئو، خودرو را پس از خرید تایید می کند و سپس به سادگی داده ها را در طول عمر خودرو ثبت و نگهداری می کند. فرانچسکو کالکارا، رئیس بازاریابی و ارتباطات جهانی آلفا،  گفت :

“در صورت رضایت مشتری، NFT داده های خودرو را ثبت می کند و گواهینامه ای تولید می کند که می تواند به عنوان تضمینی برای وضعیت کلی خودرو مورد استفاده قرار گیرد و تاثیر مثبتی بر ارزش باقیمانده آن داشته باشد.”

شرکت‌های خودروسازی به‌طور فزاینده‌ای در حال سرمایه‌گذاری در بازار NFT هستند، که پیش‌بینی می‌شود تا پایان دهه به 240 میلیارد دلار برسد و توکن‌های دیجیتال کلکسیونی منحصربه‌فردی را که گاهی اوقات در خرید خودرو گنجانده می‌شود، استخراج می‌کنند.

بلاک چین اکنون به همه چیز از معاملات املاک و مستغلات گرفته تا توکن های مشارکت هواداران ورزشی مرتبط است . توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اخیراً با رقابت کسب‌وکارها برای همراهی با این فناوری جدید، سرفصل‌هایی را ایجاد کرده‌اند.

 

دیگر سازندگان خودروهای لوکس مانند لامبورگینی،  رولز رویس  و مرسدس بنز با NFT ها آزمایش کرده اند. برای مثال، لامبورگینی اولین پروژه NFT خود را با نام «حافظه فضا-زمان» راه‌اندازی کرد، مجموعه‌ای از پنج تصویر که یک لامبورگینی Ultimae را نشان می‌دهد که به فضا می‌رود.

لامبورگینی با توکن های غیرقابل تعویض به فضا می رود.

این خودروساز ایتالیایی اولین پروژه NFT خود را با نام “حافظه زمان فضا” اعلام کرد: مجموعه ای متشکل از پنج عکس از یک لامبورگینی Ultimae که به فضا می رود. https://t.co/xodoFr71UQ

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 1 فوریه 2022

مرسدس اخیراً با Art2People همکاری کرده است تا مجموعه NFT مرسدس بنز با نسخه محدود را با الهام از خط خودروهای کلاس G خود توسعه دهد.